Našel jsem mezi mnoha dopisy jeden, který mi učaroval. Je to takové bezprostřední vyznání. Chtěl bych vás s ním seznámit. Tady je:

„Jezdím autem, kouřím a piju alkohol. Pracuju, vydělávám a platím daně. A to věru ne malé. Jestli se tato socbabišová vláda rozhodla, že mě bude omezovat v mých svobodách, pak říkám NE! Nemáte právo mě  v čemkoli omezovat! Zvláště ne v tom, za co vám platím daně.

Dobrá, zakážete mi v hospodě kouřit. Buďte tak moc laskaví a zakažte mi tam taky pít alkohol. Je to hrozná sviňa! Ničí zdraví i rodiny a stát z něj nepochopitelně vybírá daně a nehledí na společenskou nebezpečnost.

Zrušte prosím hospody a zaveďte jen jídelny a kecárny pro osamocené babičky a dědy.

Vlastně myslíte, že ty babičky, co jsou stejně staré jako vy, opravdu nekouří? Neplatí vám ty neskutečně vysoké daně z každé krabičky? Teď si nejsem jistá, jestli nežijete v severní Koreji. Tam možná jde křičet, co má správný občan dělat a čím se naopak protiví vládnoucím pánům.

No jo, máme socialistickou vládu pod heslem “vlk taky sliboval”.  Vono to ňák dopadne. A což takhle poplatek za hovínko? Že by  mi pan Babiš namontoval kameru na záchod? Jako abysom nemohla kradnúť. Zbylo by na něj málo.

Bože můj, kam jsme se to dostali? Vážně ještě někdo přemýšlí o tom, že to právě s vámi myslí pan Babiš  dobře? Pak upřímnou soustrast.“

Míla Hálková, Praha

Revue Forum Banner
Pavel Šafr
Pavel Šafr
Šéfredaktor deníku FORUM 24
Další články autora