Milí čtenáři,
tento rok se česká společnost ocitá na osudové křižovatce. Od roku 1990 zde žádné parlamentní volby neměly takovou důležitost, jakou budou mít ty, které nás čekají letos na podzim. Úkolem novinářů přitom je to, aby voliči měli ke svému rozhodování maximum informací.

V současné době, kdy českou žurnalistiku doslova zalehli oligarchové ruského typu, mají novináři demokratické a liberální orientace svůj úkol velmi ztížený. Ale o to je to úkol vážnější a také zajímavější.

Snažíme se budovat nezávislé plnoformátové médium, které navazuje na názorový web Svobodné fórum. Značka Svobodné fórum nezaniká. Zůstává jako označení naší názorové sekce. Názvem FORUM 24 pro naši rozšířenou platformu však nově vyjadřujeme naši připravenost provázet čtenáře veřejným děním a událostmi 24 hodin denně.

A proč FORUM?

Ve starém republikánském Římě bylo fórum náměstí, kde se vedla veřejná diskuze. Na fóru vystupovali řečníci a prosazovali své ideály a na fóru se odehrával život obce. Na fóru Římané realizovali denně své občanství.

My na tomto fóru chceme jednak denně zápasit o naše vlastní občanství neboli vést diskuzi o základních tématech svobody, demokracie a kontroly moci. Nyní nově však zde chceme také poskytovat pravdivé informace a denní zpravodajství.

A netajíme se tím, že klademe důraz na to, o čem ostatní média vlivem oligarchického systému mlčí.

Váš Pavel Šafr

A redakce deníku FORUM 24

Revue Forum Banner