Jeden z výrazných aktivistů někdejšího Občanského fóra a spoluzakladatel ODS Petr Havlík nám poslal své pocity poté, co se prošel dnešní Prahou. Připomeňme, že Havlíkovi, který se dlouho angažoval v kritice a odporu proti oligarchické moci Andreje Babiše, nedávno někdo nařízl pneumatiky u auta.

Petr Havlík nám esemeskou napsal toto:

„Babiš na Národní. Zeman na Albertově. Metály na Hradě pro bolševiky. Chucpe. Čínské a ruské hody na české zasmrádlé pavlači. Výročí jako hrom. Opilci, práskači a bývalí komsomolci slaví. Mají co. Dokonalý state capture.

Zažíváme epochální rehabilitaci normalizační mentality. Včetně vášnivých útoků na všechny odlišné názory a postoje. Kritika je opět aktem zrady a nepřátelství. Převládl většinový strach a kult konzumu.“

Havlíkovým pocitům se nelze divit.

Zemanovi příznivci slaví, že již nejsou odsunuti na okraj společnosti. Na jejich mentalitě není nic pěkného, ale to patří k demokracii. Mnohem horší je však impotence intelektuální elity. Kdyby totiž lidé, kteří tak horoucně bojují za práva imigrantů, raději bojovali za svoji vlastní svobodu a dokázali se postavit kumulaci moci Velkého zemědělce, byl by to pro tuto zemi podstatně větší přínos.

Revue Forum Banner
Pavel Šafr
Pavel Šafr
Šéfredaktor deníku FORUM 24
Další články autora