Je to dobrá zpráva, ale zároveň náročný úkol. Díky příznivému vývoji naší veřejné sbírky se může redakce Svobodného fóra poněkud rozšířit a zkvalitnit nabídku. Do redakce nastoupil respektovaný novinář, politický komentátor a dlouholetý zástupce šéfredaktora MF DNES Viliam Buchert. Již od počátku léta posílila redakci Šárka Adámková a nově se stává členem redakce také Jiří Sezemský. Společně s Vilémem Besserem, Janem Jandourkem, Oliverem Adámkem a také naším stálým spolupracovníkem Bohumilem Doležalem a mnou tvoří základní autorský tým Svobodného fóra devět osob. Nově máme také spolupracovníka na prodej reklamy Jakuba Pitrona, kterého možná znáte z týmu, který organizoval protestní akci Červené karty a iniciativu na podporu amerického konvoje Hi Friends!

Jsme sice malé médium, ale rosteme a chceme již nyní na podzim sehrát významnější roli mezi novými médii, které si nekoupil a nekoupí žádný oligarcha. Naším cílem je bránit českou společnost před autoritářskými tendencemi, před setrvalou manipulací ze strany impéria Andreje Babiše. A zapomenout nesmíme ani na Miloše Zemana, který otřásl dobrou pověstí naší země ve světě a zcela nepokrytě slouží ruským zájmům.

Chceme hájit místo České republiky mezi civilizovanými zeměmi západního společenství. Toto místo naší země je bohužel ohrožováno nástupem buranokracie. A situace je o to horší, že svobodnou kritickou diskusi v novinách prakticky zcela umrtvil totalitní duch hnutí ANO a sevření médií v rukou Andreje Babiše. Jeho noviny zcela nepokrytě likvidují profesionální standardy svobodné žurnalistiky, útočí na Babišovy konkurenty a vyrábějí pseudokauzy, které nyní již ohrožují i první vládní stranu, tedy sociální demokracii. Proto je nutné zde pěstovat paletu ostrůvků nezávislosti, otevřené diskuse a nezmanipulovaných informací. Proto potřebujeme i nadále Vaši pomoc. Jedině díky Vám můžeme existovat.

Číslo účtu naší veřejné sbírky je

37 68 25 83 79 / 0800

Srdečně děkujeme za každý Váš příspěvek!

Váš Pavel Šafr

 

 

Revue Forum Banner
Pavel Šafr
Pavel Šafr
Šéfredaktor deníku FORUM 24
Další články autora