Možná vás také zaujalo, že v Lidových novinách vyšel článek politologa Stanislava Balíka, který kritizoval hnutí ANO. Balík napsal, že toto hnutí nevzniklo od spodu, nýbrž jako miliardářův projekt, a pozastavoval se nad likvidací ministryně Heleny Válkové.

Možná jste si také kladli otázku, zda se náhodou v Lidových novinách nehnuly ledy. Zda se naši kolegové nezačali osvobozovat z mentální svěrací kazajky. Ptali jste se, zda je to důkaz o nezávislosti redakce, nebo jen chvilkové předstírání nezávislosti. Či zda je to jen partyzánská akce, za kterou někdo poletí.

Když druhý den vyšla ostrá reakce majitele novin a předsedy hnutí ANO Andreje Babiše, tak se ukázalo, zač je toho loket. Babiš označil Balíkův komentář za „zbytečný“. Tím dal jasně najevo svým redakcím, že kritika jeho hnutí i jeho osoby je zcela zbytečná. Aby navíc Balíka náležitě kompromitoval, tak přitom uvedl, že je obecním zastupitelem, který byl zvolen na kandidátce ODS. Tím se asi podle Babiše všechno vysvětluje.

Naivnější lidé si možná stále myslí, že v novinách Andreje Babiše je přípustná kritika Andreje Babiše. Nenechte se mýlit. Stanislav Balík napsal Svobodnému fóru mail, v němž uvedl, že MF DNES měla u něj do sobotního vydání objednaný rovněž článek o hnutí ANO, ovšem tuto svoji objednávku zrušila. V komentářovém oddělení MF DNES, kde se stále utěšovali, že trošku kritiky na adresu Babiše stále pustit smí, už pochopili, jak se věci mají. Kritika šéfa je zbytečná.

To by si měli v hnutí ANO napsat na nějaký sjezdový transparent, aby delegáti sobotního sněmu na tuto pravdu nikdy nezapomněli. Kritika předsedy je naprosto zbytečná. Stalin si to také myslel.

Pavel Šafr

Revue Forum Banner
Pavel Šafr
Pavel Šafr
Šéfredaktor deníku FORUM 24
Další články autora