Egyptské lázně nabízí zvláštní masáže. Odvážlivce „léčí“ klubko hadů

Ilustrační foto  (pexels.com)

Ilustrační foto | FOTO: pexels.com

Speciální terapeutické metody se rozhodl používat majitel malých lázní v Káhiře. Místo klasické masáže zde totiž podle deníku New York Post nabízejí úlevu od bolestí kloubů a svalů díky hadím pomocníkům. Půlhodinová masáž sice není pro každého, zato prý funguje hned několikanásobně.

Speciální terapie je podle majitele egyptských lázní určena třeba pro ty, kdo zoufale potřebují pomoci od bolesti. Zákazník je nejprve potřen olejem, který je poté za pomoci osmadvaceti hadů vmasírován do těla.

Masér a majitel lázní Safwat Sedki uvedl, že hadí masáže zlepšují krevní oběh a uvolňují endorfiny. „Použití hadů je druh masáže a má dva cíle, fyzický a emocionální,“ říká. „Fyzickým cílem je zlepšit krevní oběh a duševní stimulaci a emocionálním cílem je uvolnění endorfinů, které posilují imunitní systém,“ dodal egyptský podnikatel.

Podle jeho slov nebylo vůbec snadné přesvědčit zákazníky, aby se nechali léčit plazy. „Když jsme poprvé představili náš koncept, spousta lidí se bála. Jakmile jsme však začali vysvětlovat výhody této masáže, mnoho lidí naši myšlenku přijalo. Dokonce i ti, kteří mají fobii nebo strach z hadů,“ vypráví Sedki.

Někteří zákazníci říkají, že jim masáž kvůli neobvyklému pocitu z hadů na pokožce dodala sebedůvěru i pocit celkového zrelaxování.

Majitel lázní nejprve nabízel masáže zdarma, aby přesvědčil zákazníky, nyní si už ovšem účtuje necelých sedm dolarů za jedno sezení.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články