Elijah Wood zavzpomínal na 11. září: Z letadla jsem viděl hořící mrakodrap

Elijah Wood (flickr.com/Gage Skidmore)

Elijah Wood | FOTO: flickr.com/Gage Skidmore

Málokdo si nevzpomene na to, co dělal 11. září 2001, když teroristé zaútočili na newyorská „dvojčata“. Nyní na nepříjemný zážitek zavzpomínala pro časopis Empire hvězda trilogie Pán prstenů, herec Elijah Wood.

Děsivý okamžik prožil Wood ještě s hereckými kolegy Seanem Beanem a Orlandem Bloomem, s nimiž se setkal při natáčení snímku Společenstvo prstenu. V osudný den se trojice herců přesouvala z letiště Newark do Los Angeles. 

„Letadla zasáhla budovy, zatímco jsme byli ve vzduchu. Podívali jsme se z okna a viděli, že jedna z budov hoří,“ zavzpomínal populární herec s tím, že jeho let byl krátce po útoku donucen nouzově přistát.

Wood také připomněl, jak se o tom, co se stalo, dozvěděl. „Pilot nám oznámil, že letadla byla unesena teroristy a že Federální letecký úřad požádal všechna letadla o přistání,“ vysvětlil herec, který se objevil například ve filmech Hooligans či Fakulta. 

„Přistáli jsme v Cincinnati, kde jsme zůstali asi týden, než jsme mohli znovu letět. Takže jo, přímo jsem to zažil. Bylo to super surrealistické a děsivé,“ řekl Empire Elijah Wood.

Společenstvo prstenu, první film z trilogie Pán prstenů, měl americkou premiéru v prosinci roku 2001. Oproti některým dalším snímkům nebyl událostmi ve World Trade Centru nijak zasažen.

Například snímek Protiúder s Arnoldem Schwarzeneggerem byl posunut, v Mužích v černém 2 se musel přetáčet závěr, odehrávající se ve dvojčatech, a Spiderman se Zoolanderem přišli o záběry na dominantní mrakodrapy.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články