Elon Musk napsal, že pyramidy zjevně postavili mimozemšťané. Nastal rozruch

Elon Musk. (youtube/NASA)

Elon Musk. | FOTO: youtube/NASA

Podnikatel jihoafrického původu Elon Musk je nesporně pozoruhodná postava. Technologický vizionář, který dokázal mnoho svých vizí zhmotnit a dovést až do komerční podoby, se dovede postarat o rozruch i mimo četné oblasti své obvyklé činnosti. Teď napsal jednu větu o egyptských pyramidách a nastal světový rozruch.

Tuto událost s twitterem mezitím během dvou dní zastínila událost historická. Kosmická loď Dragon jeho společnosti Space X dopravila po úspěšném letu v neděli na Zem (respektive do oceánu) poprvé posádku vynesenou na oběžnou dráhu komerční kosmickou lodí. Čekání na návrat své lodě a lidí si podnikatel mezitím krátil literární činností. V pátek si magnát a vizionář napsal na svůj twitter: „Aliens built the pyramids obv.“ Tedy že je zřejmé, že egyptské pyramidy postavili mimozemšťané. Co ho to najednou napadlo, není jasné. Takové kryptické věty jsou ale skvělé, protože se na nich může každý vyřádit.

Demonstrace na Letné (Pavel Hofman)

Reagovala i egyptská ministryně pro mezinárodní spolupráci Rania al-Mashat, která Muskovi odpověděla, že jeho práci obdivuje, nicméně ho pozvala do Egypta, aby se přesvědčil, že slavné pyramidy nebyly postaveny mimozemšťany. Důkazem jsou podle ní hrobky stavitelů pyramid objevené v 90. letech 20. století. Míní to zřejmě přátelsky, protože na konec tweetu dala smajlík raketky.

Egyptský archeolog Zahi Hawass natočil krátké video v arabštině, které bylo zveřejněno na sociálních sítích, a tam napsal, že názor Elona Muska je „úplná halucinace“. „Objevil jsem jsem hrobky stavitelů pyramid, které všem sdělují, že stavitelé pyramid byli Egypťané a nebyli otroky.“

Musk ovšem záhy zveřejnil odkaz na dokument BBC, který se stavbou pyramid zabývá.

Zbývá otázka, co ho to s těmi mimozemšťany napadlo. Asi nejpravděpodobnější odpověď je, že už je prostě takový. Pro stanici CNBC kdysi řekl, že „twitter je válečná zóna. Když někdo skočí do válečné zóny, je to jako když řekne: ‚OK, jste v aréně. Jdeme na to!'“ V každém případě se teď hodně lidí podívá na onen dokument, takže egyptská paní ministryně může být taky spokojená.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]