Elon Musk se chystá vyrobit létající auto. Inspiraci hledá v bondovkách 

Elon Musk (flickr.com/JD Lasica)

Elon Musk | FOTO: flickr.com/JD Lasica

Vizionář Elon Musk má stále nové nápady a hledá další výzvy. Tentokrát se rozhodl, že zkusí vylepšit svůj vůz Tesla. Podle informací deníku New York Post si nejbohatší člověk světa dal za cíl vytvořit automobil, který se bude vznášet nad zemí. 

Muska zřejmě inspirovala práce jeho společnosti SpaceX, která se zabývá kosmickým programem, jehož vrcholem má být kolonizace Marsu. Právě rakety by totiž měly být jedním z hlavních vylepšení nové Tesly.

Snažím se přijít na to, jak auto přimět, aby se vznášelo, aniž by to bylo nebezpečné pro lidi, řekl Musk v podcastu Joea Rogana. Myslel jsem, že bychom to mohli udělat tak, že by nebylo příliš vysoko, třeba tak metr, dodal.

Automobil, který by mohl spatřit světlo světa v roce 2022, by měl nabídnout i trysky, které by z něj podle Muska dělaly netopýra z pekla. Jsem si jistý, že dokážeme udělat trysku tam, kde je poznávací značka. Ta se ve stylu Jamese Bonda sklopí a za ní bude raketový pohon, plánuje vizionář.

Ve výsledku by se tak mohlo jednat už o druhou létající Teslu. Za tu první se dá s nadsázkou označit ta, kterou v roce 2018 nechal Musk pomocí své rakety SpaceX vynést na oběžnou dráhu.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články