Elon Musk slíbil, že do roku 2026 doveze lidi na Mars. Chce tam stavět město

Elon Musk (thetylth.com/James Duncan Davidson)

Elon Musk | FOTO: thetylth.com/James Duncan Davidson

Třetí nejbohatší člověk na světě Elon Musk si nedává malé cíle. Jak informuje deník New York Post, při své návštěvě Berlína se vizionář zavázal, že jeho společnost SpaceX začne brzy létat na Mars. Navíc s lidskou posádkou, která by mohla začít planetu obývat.

Duchovní otec kontroverzního vozu Tesla a velký fanoušek kosmonautiky je přesvědčen, že je třeba co nejdříve začít kolonizovat další planety. „Myslím, že je důležité, abychom se snažili mít co nejdříve soběstačné město na Marsu,“ prohlásil Musk. „Jsem optimista ohledně budoucnosti na Zemi, ale myslím si, že je důležité mít pojistku,“ dodal.

Proto si miliardář dal nesnadný úkol. Do roku 2026 chce začít létat s lidmi na rudou planetu. „Chceme tam poslat raketu bez posádky za dva roky,“ řekl výkonný ředitel SpaceX. „Jsem si jistý, že do šesti let tam dopravíme člověka. Kdybychom měli štěstí, možná to zvládneme už za čtyři roky,“ doufá Musk.

K dopravě na Mars by patrně měla sloužit loď Starship, kterou SpaceX představila v roce 2019. Podle tehdejších propagačních hesel by měla létat i na Měsíc. Musk již před čtyřmi lety o cestě na Mars mluvil jako o jasné věci. Dokonce se pochlubil, že plánuje do vesmíru přesunout milion lidí. NASA zatím odhaduje první návštěvu člověka na Marsu až kolem roku 2030.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]