Emma Thompsonová si svou poslední filmovou rolí znovu řekla o zaslouženou pozornost

(Archiv)

FOTO: Archiv

Starší žena, která si na hotel objedná gigola, protože se zesnulým manželem nikdy neprožila orgasmus, je v kinematografii nezvyklou figurou. Tuto roli ve filmu Hodně štěstí, pane Veliký, přijala Emma Thompsonová. Třiašedesátiletá žena se na konci objeví na plátně nahá, ale ne aby publikum dráždila. Je v tom hlubší sdělení, tak jak se o to v celé své kariéře britská herečka snaží. I když někdy je nositelkou zcela prostých, až banálních příběhů.

Před natáčením filmu Rozum a cit zašel Greg Wise za kamarádkou a svěřil se jí, v čem a koho bude hrát. S třicítkou na krku to pro něj na velkou kariéru nevypadalo, v obsazení figurovala řada populárnějších herců. Jeho postava Johna Willoughbyho je nicméně pro zápletku určující. Kamarádka se coby senzibilka podívala do budoucnosti a sdělila mu, že na natáčení potká svou budoucí ženu. A tak se Wise začal dvořit Kate Winsletové, o deset let mladší kolegyni, díky předešlé televizní práci už zavedené hvězdě. Ve svém odhadu, kdo je ona předpovězená vyvolená, se nemohl splést víc. Když padla poslední klapka, byl už milencem jiné ženy, pro změnu o sedm let starší. „Prostě se to mělo stát,“ říká k tomu Emma Thompsonová po téměř dvacetiletém manželství.

Zlomené srdce

Jejich vztah je důkazem, že i v herecké branži to dvěma lidem může vydržet. A co v branži! Dnes již dvojnásobná držitelka Oscara je s tímto prostředím propojená na všechny strany. Oba rodiče byli herci, stejné profesi se věnují i sestra Sophie a dcera Gaia Wiseová. Podle příjmení je zřejmé, s kým ji má, nicméně do této malé červené knihovny patří ještě jeden muž, samozřejmě herec – Kenneth Branagh.

„Zlomil mi srdce,“ vzpomínala na život s všestranným filmařem a divadelníkem. Udělal to hned dvakrát, poprvé v kladném slova smyslu, když si ji získal při natáčení televizního se­riálu Fortunes of War. Než se zanedlouho znovu potkali v divadelní adaptaci slavného filmu z 50. let Ohlédni se v hněvu, sblížili se. Částečně na dálku, oba vytížení v jiných produkcích.

Něco na ten způsob uvedli později jako oficiální důvod rozvodu (manželství trvalo mezi lety 1989 a 1995), avšak bylo to složitější. Trvalo…

Přečetli jste část exkluzivního obsahu pro předplatitele Týdeníku FORUM

Pokračujte dál ve čtení přihlášením do čtenářské zóny. Online verze článku je dostupná pouze pro předplatitele digitální verze předplatného.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články