Erik Best bojuje za Babiše. Chovanec prý ovládá média

Milan Chovanec a Andrej Babiš  (ČTK)

Milan Chovanec a Andrej Babiš | FOTO: ČTK

Ministr financí Andrej Babiš na svém twitterovém účtu vyjádřil potěšení nad článkem známého publicisty Erika Besta, který se jej velmi otevřeně zastal – a to včetně zastání se médií patřících do holdingu Agrofert. Best navíc obvinil ministra vnitra Milana Chovance z toho, že ovládá Českou televizi a snaží se zakázku mýtných bran přihrát společnosti J&T. Zajímavá úvaha zejména ve chvíli, kdy ministerstvo dopravy ovládá hnutí ANO a jeho zástupce Dan Ťok (ovšem je pravda, že všichni vidíme, že nepříliš dobře).

„Koukněte, jak ČSSD ovládá česká média. Velice trefné, pane Eriku Beste,” napsal Babiš, který samozřejmě téměř žádná média kromě dvou deníků, televize či rádia neovládá. Best se v článku vrací ke „kauze“ páteční MF DNES, která otevřela otázku ceny bytu, který Chovanec koupil v Plzni, podle listu za příliš nízkou cenu. Jiří Pehe v souvislosti s tímto článkem napsal, že by Chovanec v centru veřejného zájmu rozhodně nebyl, pokud by o něm nepsala Babišova média.

„Kdo by ale mohl něco takového napsat kromě Babišových MF Dnes a Lidových novin? Blesk, E15 nebo Reflex, které ovládá ta samá společnost (J&T), která oficiálně vlastní operátora mýtných bran, kterému Chovanec nahání kšeft (SkyToll)? Česká televize, která je přímo napojená na Chovance přes Bison & Rose?“ píše na webu Final World Best, který se – jak se zdá – rozhodl vlichotit Babišovi za každou cenu.

Best má navíc dojem, že se deník Právo dohodl s Chovancem o tom, jak informovat o krizi kolem reorganizace policie, a pozastavuje se nad tím, že „Economia prokázala při kritice reorganizace policie překvapivou nezávislost, ve skutečnosti se ale také řadí k 75 % médií, která ČSSD kryjí záda v případě, že jsou v sázce její politické nebo ekonomické zájmy”. Pan Best bohužel poněkud pozapomněl připomenout, jakou roli při reorganizaci policie sehrál Babišův tisk nebo to, že TV Prima poskytla plukovníku Šlachtovi neuvěřitelně silné PR v pořadu Jana Krause.

Nezbývá než k celé věci připomenout jiný postřeh ze sociální sítě ministryně práce a sociálních věcí Michaely Marksové:

Screenshot 2016-07-18 13.27.24

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu freeczechmedia@gmail.com