EU chce z ČR odpovědi k auditům o měsíc dříve. Už si nechtějí hrát

ČTK

Ministryně financí Alena Schillerová a premiér Andrej Babiš | FOTO: ČTK

Podřízení Andreje Babiše budou muset vysvětlit střet zájmů Andreje Babiše o měsíc dříve. Tak trošku vítězoslavně oznamovala Alena Schillerová a Andrej Babiš před několika týdny, že sice výsledky auditů EU dorazily, ale oni nejdříve budou měsíc čekat na překlad a potom budou dva měsíce vymýšlet odpovědi. Vypadalo to, jakoby se dva školáci radovali, sice vědí, že napsali písemku za pět, ale protože paní učitelka nebude týden ve škole, tak to zatím nikdo neví.

Jenže je po radosti. Schillerová s Dostálovou musejí vymyslet odpovědi v kratší lhůtě. EU totiž v případě jednoho ze dvou auditů lhůtu zkrátila ze dvou měsíců na 30 dní. Důvod je jasný, kontrolory a úředníky EU už Babiš a jeho kauzy prostě nebaví.

Ono samotné pozorování toho, jak odpovědi na audity ke střetu zájmů pana premiéra dávají dohromady podřízení pana premiéra, kteří jsou sami ve vážném střetu zájmů, stojí za to. To, co se tady děje, bude jednou v učebnicích. A čtenáři tomu nebudou věřit.

Je zcela nepochybné, že ti v Bruselu, kteří mají kauzy Babiše na starost, výrazně přihlédnou i k tomu, kdo odpovědi za ČR vypracovával, jestli to náhodou nebyli lidé, kteří jsou na Babišovi existenčně závislí. ANO, je to takové malé divadlo s názvem Vláda Andreje Babiše.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner