Eugen Brikcius: Charta 77 měla prvky dada. Díky Havlovi i undergroundu

V pondělí 13. března začíná výstava Charta Story, kterou otevře Národní galerie v Salmovském paláci. Jedním z jejich autorů je básník Eugen Brikcius, který v rozhovoru s Martinem Schulzem hovoří nejen o ní, ale také o smyslu dada, o Chartě 77, Václavu Havlovi i o svých dílech.

Eugen Brikcius je český spisovatel píšící rovněž latinsky, básník, filozof, esejista a výtvarník. V sedmdesátých letech byl vězněn za hanobení Sovětského svazu, později podepsal Chartu 77 a v roce 1980 emigroval do Rakouska. Po roce 1990 navázal na své happeningy organizováním „konceptuálních akcí“. Se svou ženou Zuzanou pořádá v Praze každoročně Literární výlety a od roku 2007 pouliční plakátové výstavy slovem i obrazem. Je členem mezinárodního PEN klubu.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner