Eugen Korda: My, Ficovy prostitutky

Eric Drooker

Je to opravdu docela dobrá finta, jak nasměrovat novináře tam, kam chci. Je třeba je trošku urážet, označit je za protislovenské prostitutky. Potom se už snad nebudou věnovat tomu, že vláda je zkorumpovaná a že umožňuje rozkrádání nebývalých rozměrů. A kradou v ní skoro všichni jako straky. Miliony. I ten ministr zahraničí, který veřejnosti nastavuje svůj nevinný, téměř dětský úsměv, i ten tyto zlodějny kryje. A ani mu nevadí, že předseda jeho vlády se v jeho přítomnosti vyjadřuje jako vozka.

Jen tak mimochodem, JUDr. Fico se výrokem o protislovenských prostitutkách na adresu novinářů dopustil trestného činu výtržnictví. Ale kdo by to už na Slovensku vyšetřoval? Vždyť naše „pomáhající a chránící“ policie ho celé měsíce, dokonce roky neumí najít, aby mu předala předvolání k soudu či výslech. „Ten, kdo zde mluví o prostitutkách, je má přímo na svém úřadě.“ Prý my, protislovenské prostitutky, dennodenně lžeme a poškozujeme slovenské (Ficovo) předsednictví.

Slovenský premiér Robert Fico (ČTK)

Slova mladičké Zuzany Hlávkové, která se již nemohla dívat na tu nesnesitelnou a vše sžírající korupci, která ji a její kolegy připravila o iluze, označil za tlachání nějaké baby. Inu, nezvolil si věru nejšťastnější obranu. Tento způsob komunikace mohl fungovat v době, kdy vinil Hedviku Malinovou ze lži a pokusu destabilizovat jeho první vládu. Dnes těm jeho nesmyslům nevěří už nikdo.

Shrnuto a podtrženo: Ten, kdo tady lže, je Robert Fico a jeho ministr zahraničních věcí. Ti, kteří zde umožňují masivní rozkrádačky, jsou Ficův vládní kabinet, Ficova policie a Ficova prokuratura. Ten, kdo zde mluví o prostitutkách, je má přímo na svém úřadě. A aby bylo jasné, nemluvím o jeho státní poradkyni, ale o těch jeho spolupracovnících, kteří mu radí, jak na veřejnosti vystupovat. Robert Fico poškodil tuto zemi více než milion protislovenských novinářských prostitutek.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]