Europoslanci za SPD nejsou extrémisté, prohlásil Zeman. Lídra ČSSD zkritizoval

youtube, TV Prima

Prezident republiky Miloš Zeman, vrchní velitel ozbrojených sil | FOTO: youtube, TV Prima

Za drtivou porážku sociálních demokratů v eurovolbách může podle prezidenta Miloše Zemana nevýrazný lídr Pavel Poc. Ještě před 14 dny si údajně myslel, že se jedná o bývalého skokana na lyžích Ploce, který byl v minulosti poslancem za ČSSD. Za propad hlasů může i záležitost kolem odchodu ministra kultury Antonína Staňka, řekl prezident.

Zeman poznamenal, že v řadě zemí sociální demokracie vyhrála. Jejich čeští kolegové by podle něj do těchto zemí měli odjet na školení. Prezident podle slibu volil sociální demokracii, na volebním lístku dal ale preferenční hlas Olze Sehnalové, protože je podle něj pracovitější než lídr Poc.

Dva zvolení kandidáti za Okamurovce Ivan David a generál Hynek Blaško představují podle hlavy státu to lepší, co v jejich straně je. „Rozhodně nemohou být označováni za extremisty,“ prohlásil na úterním Žofínském fóru.

Prezident ocenil, že se oproti předchozím volbám do Evropského parlamentu v Česku zvýšila volební účast. K výsledkům také řekl, že šéf hnutí ANO Andrej Babiš může být spokojený, protože před volbami chtěl pět mandátů a jeho hnutí nakonec získalo šest europoslaneckých křesel.

Zeman se zároveň vyjádřil k recesistickému hnutí ANO, vytrollíme europarlament. Podle něj by neměly kandidovat dva subjekty s téměř totožným názvem.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner