Europoslanec Tomáš Zdechovský: Babiš lže, Faltýnka jsem neudal

Eric Drooker

Ministr financí Andrej Babiš mě v několika médiích veřejně obvinil, že jsem udal jeho stranického kolegu z hnutí ANO poslance Jaroslava Faltýnka z důvodu členství v nějaké dozorčí radě. Pro info.cz řekl doslova: „Pane redaktore, lidi udávali a udávat budou. V Bruselu jsme na prvním místě. Tam udávají europoslanci. Pan Zdechovský (lidovecký europoslanec) udává Faltýnka (šéf poslaneckého klubu ANO, pozn. red.), že někde sedí, a on už dávno nikde nesedí….“
Problém ovšem je, že jsem pana Faltýnka ani nikoho jiného kvůli členství v dozorčích či jiných radách neudal. Proti tvrzení ministra Babiše jsem proto nucen se ostře ohradit. Dost dobře nechápu, proč o mně šéf hnutí ANO tyto nehorázné lži šíří. Napadá mě jediné vysvětlení, ona myšlenka webu, na který měli lidé hlásit pochybení v rámci elektronické evidence tržeb, tedy to, že jim někde v restauraci z nějakého důvodu nevydali účtenku, je hodně špatná. I ministr financí uznal, že to nebyl dobrý nápad, takhle veřejně vyzývat lidi k anonymnímu udávání a raději tuto webovou stránku zrušil. Avšak to, že křivě obvinil z udávání i mě, má zřejmě jediný smysl, odvést pozornost od selhání úředníků ministerstva financí, a tedy Babišových podřízených, kteří tuto akci připravili. a relativizovat ji tvrzením, že udavačství je v naší zemi běžné.
Žádám tedy pana Babiše, aby svá tvrzení buď prokázal, nebo se veřejně omluvil. Pokud tak neučiní, zvážím další právní kroky včetně soudního sporu a budu žádat finanční odškodnění. Případné vysouzené peníze daruji nadačnímu fondu PinkBubble, který pomáhá onkologicky nemocným dětem.

Autor je europoslanec za KDU-ČSL

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]