Europoslanec Zahradil: Babiš vykradl program ODS

ČTK

Europoslanec a předseda neoficiálního "Spolku přátelství EU a Číny" Jan Zahradil | FOTO: ČTK

Názory ministra financí Andreje Babiše jsou podle europoslance Jana Zahradila pouhým citováním z programu. Babiš, který se o zahraniční politiku začal poslední dobou zajímat, totiž upozornil, že přijetí eura je v současné chvíli nevýhodné a přišlo by nás draho. Právě v těchto Babišových slovech Zahradil vidí jasnou citaci z programu ODS, kterou ministr ukradl.

Babiš ukradl program i hesla ODS
Šéf státní kasy k vyjádření „svého“ názoru použil deník Mladá fronta DNES, který vlastní. Po nahlédnutí do dnešní MFD konstatuji, že Andrej Babiš již zcela vykradl program ODS,“ opřel se Zahradil do vicepremiéra. „Důkazem jsou hesla jako „Dokud budu ministrem financí, jsem proti zavedení eura“ nebo „Brusel nám nebude diktovat“, podle europoslance jasně prezentují zahraniční zájmy, které by zastávala opoziční strana, kdyby uspěla ve volbách.

Pohnutky Babišova zájmu neznám
Zahradil je rád, že alespoň někdo se o vztahy zajímá, ale je velmi skeptický. „Sice je dobře, že aspoň někdo ve vládě (i když je to Babiš) jeví jakýsi smysl pro realismus vůči EU (ať z jakýchkoliv pohnutek),“ váhá nad možným prospěchem druhého nejbohatšího člověka v ČR z dobrých vztahů s EU.
Ministrovi financí vzkazuje, jak by bylo vnitrostranicky do budoucna nejlepší pracovat s europoslanci. „Když už za ČSSD a KDU rozhodují evropští socialisté a evropští lidovci, mohl by to Babiš ještě vysvětlit svým europoslancům,“ říká Zahradil. „Myslím, že tuhle novou politickou linii ještě např. pan Telička a paní Charanzová nezachytili.“

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner