Europoslankyně Maxová opouští hnutí ANO. Převládá marketing, říká

hnutí ANO

Europoslankyně Radka Maxová | FOTO: hnutí ANO

Europoslankyně Radka Maxová sdělila v rozhovoru pro Deník N, že opouští hnutí ANO. O tomto kroku hovořila Maxová dlouhodobě s tím, že nesouhlasí s jeho nynějším směřováním a zejména s tím, že nad idejemi převládl marketing.

Maxová označila svoji budoucnost v ANO za „nulovou“. „Odklonilo se od původní ideje a občas tam převládají marketingové zájmy a ne to, co by bylo pro Českou republiku lepší,“ uvedla v rozhovoru.

Maxová několikrát hnutí ANO kritizovala. Když Evropský parlament v červnu schválil usnesení, které se týkalo premiéra Andreje Babiše a jeho střetu zájmů, jako jediná z ANO se zdržela hlasování.

Europoslankyně Maxová byla jednou ze zakládajících členek hnutí ANO, její stranický průzkaz má číslo devět.

Hnutí ANO přišlo již o několik europoslanců. Tím nejviditelnějším byl původně blízký spojenec a důležitý člověk, někdejší eurokomisař a později místopředseda Evropského parlamentu Pavel Telička. Ten poté založil vlastní hnutí HLAS a je velkým kritikem Andreje Babiše.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner