Eva Pavlová začíná řešit svoji další roli v charitativní činnosti

Eva Pavlová (Veronika Chválková, Pavel Hofman / FORUM 24)

Eva Pavlová | FOTO: Veronika Chválková, Pavel Hofman / FORUM 24

Nová první dáma Eva Pavlová by se měla v brzké době sejít s vládní zmocněnkyní pro lidská práva Klárou Šimáčkovou Laurenčíkovou kvůli své charitativní činnosti. V rozhovoru pro televizi Nova to v neděli večer řekl zvolený prezident Petr Pavel. Jeho žena už dřív uvedla, že by chtěla být aktivní první dámou a zaměřit se třeba na téma rovnosti žen a mužů, problematiku rodiny či podporu samoživitelek.

Podle Pavla jeho manželka mluvila se zmocněnkyní už víckrát. Znovu by se s ní měla potkat v době, kdy se bude připravovat program nového prezidenta i program první dámy. Ty budou vznikat v příštích týdnech.

Petr Pavel s manželkou Evou (Veronika Chválková, Pavel Hofman / FORUM 24)

„My jsme už některé peníze, které byly navíc (z volebního účtu), poslali asi sedmi organizacím. Mimo jiné na Modrou rybku, což byla jedna z těch, které navrhla má žena. Myslím, že má připravenou celou řadu dalších,“ uvedl Pavel. Nadační fond Modrá rybka se věnuje vzdělávacím projektům pro znevýhodněnou mládež.

Podle něj Eva Pavlová o charitativní činnosti mluvila už dříve i s dalšími lidmi, se kterými by se rovněž chtěla sejít. „Najde si svoje projekty asi velice rychle,“ dodal zvolený prezident. V jednom z předchozích rozhovorů zmínil, že se jeho paní zajímala třeba o podporu samoživitelek a samoživitelů, dětí v dětských domovech či lidí s postižením. Podotkl, že pokud se jeho manželka do něčeho pustí, dokáže být důsledná. Uvedl také, že stejně jako on je jeho žena zvyklá lidem sloužit. Pavlová je podplukovnicí v záloze. Byla zvolena i do zastupitelstva obce Černouček na Litoměřicku, kde prezidentský pár teď bydlí.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články