Evropané musí svrhnout své vůdce, jinak začne válka s použitím všech druhů zbraní, vyhrožuje Kadyrov

Vladimir Putin a Ramzan Kadyrov (Kremlin.ru / Wikimedia Commons / CC BY-SA 4.0)

Vladimir Putin a Ramzan Kadyrov | FOTO: Kremlin.ru / Wikimedia Commons / CC BY-SA 4.0

Čečenci jsou v přístupu k válce na Ukrajině nejednotní. Zatímco někteří pomáhají obyvatelům Ruskem okupované země, prezident Ramzan Kadyrov stojí na straně Vladimira Putina. Dokazuje to nejen posíláním svých agresivních vojáků na Ukrajinu, ale též výhrůžkami, které adresuje lídrům západních zemí. Nyní představil další hrozbu.

Podpora Ukrajiny čečenskými bojovníky trvá i několik měsíců po začátku války. Jak upozorňuje server Fox News, proti Rusku se postavily nejméně dva dobrovolnické prapory, včetně veteránů z první i druhé čečenské války. Při obou těchto vojenských konfliktech zemřelo minimálně 160 tisíc lidí, což v mnoha Čečencích dodnes vyvolává odpor k Rusku, Putinovi i Kadyrovovi.

(Týdeník FORUM)

Zástupce dobrovolnických bojových jednotek na Ukrajině jej podpořil prohlášením o nové ofenzivě, kterou chystají proti Rusům. „Známe pozice nepřítele, víme, kde jsou ruské vojenské základny,“ řekl Islam Bělokijev, mluvčí praporu Šejka Mansúra.

Na opačném pólu ovšem stojí Ramzan Kadyrov, hlava státu, která je známá svými velkolepými prohlášeními, ale také servilitou vůči Vladimiru Putinovi. Nyní čečenský prezident podle zprávy Daily Mirror vyzval občany evropských států, aby svrhli vlády ve svých zemích, jinak je čeká doba bez ruského plynu.

„Tuto zimu Rusko možná nebude schopno všechny včas zahřát plynem. Nebo přesněji řečeno to bude možné, ale my to nebudeme chtít udělat,“ prohlásil Kadyrov. „Evropanům bylo řečeno, že za současnou krizi může Rusko, které zvýšilo ceny benzínu a potravin. I hlupák by pochopil, že rezervní fondy těchto zemí byly použity na zbrojení Ukrajiny,“ dodal.

Čečenský prezident se také pokusil vyvolat nepokoje v západních zemích. „Evropa bude volně dýchat, až budou všichni vůdci v jednotlivých státech před začátkem zimy vyměněni ,” řekl Kadyrov.

„Evropa tím, co říká, a poskytováním vojenské podpory směřuje k určitému cíli. Chce dotlačit Rusko k přechodu od režimu speciální vojenské operace k plnohodnotné válce s použitím všech druhů zbraní podél celé frontové linie,“ dodal výhružně.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]