Exhibicionista Zeman lidmi pohrdá, říká herečka Salzmannová

Herečka Eva Salzmannová  (ČTK)

Herečka Eva Salzmannová | FOTO: ČTK

Chování prezidenta republiky pobuřuje čím dál více lidí. Odpor k jeho hulvátství se projevuje i mezi známými osobnostmi. Mezi velké kritiky patří i herečka a pedagožka Eva Salzmannová, která se na rozdíl od mnoha svých kolegů nebojí proti Miloši Zemanovi veřejně vystoupit. Svou nespokojenost potvrdila i v rozhovoru pro Parlamentní listy, kde připomněla, že Zeman není jejím prezidentem, a zmínila i klaunství hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka.

Pro Salzmannovou je velkým problémem nejen Zeman, ale i někteří představitelé současné vlády. „Ministr financí ČR čelí velmi vážným podezřením z finančních machinací, a pokud se prokáže, že všechny akcie Agrofertu vlastní on sám, bude mít problém kriminální,“ upozorňuje herečka na Babišův podezřelý nákup dluhopisů. „Premiér vlády ČR připouští, že by pro jeho stranu bylo nejvýhodnější jít v příštím volebním období do koalice s komunisty,“ znepokojuje Salzmannovou.

Největším trnem v oku však stále zůstává hlava státu. „Pan prezident Zeman není a nikdy nebyl mým prezidentem. Nicméně respektuji, že byl řádně demokraticky zvolen, a tedy mne nějakým způsobem reprezentuje, ať se mi to líbí, nebo ne,“ uznává umělkyně. „Pokud bude znovu zvolen, budu to muset bohužel respektovat znovu. Nicméně vystupovat proti jeho přešlapům proti dobrému vkusu i proti nerespektování zákonů této země si dovoluji zatím ponechat jako své svrchované občanské právo,“ dodává.

Prospěch „panování“ Zemana si Salzmannová neuvědomuje. „V čem prospívá, nevím, na to se mne neptejte, to se musíte zeptat jeho voličů. Já ho musím pouze trpně snášet,“ říká v rozhovoru pro PL. Kde je však jeho chyba, má jasno. „Škodí v tom smyslu, že je nepředvídatelný. Myslím, že to plyne z jeho velké ambicióznosti a z touhy po ovládání veřejného prostoru. A z jeho exhibicionismu. A pak, ačkoli pan prezident Zeman neustále křižuje celou naši republiku a takzvaně hovoří s občany, já jsem přesvědčena, že lidmi ve skutečnosti pohrdá,“ má jasno herečka.

Řeč přišla i na tiskového mluvčího Hradu a časté vtipy, které na jeho adresu vznikají. „Pana Ovčáčka nikdo nenutil, aby do takto exponované funkce šel, a šel-li, musel předpokládat a nyní snášet, že si z něj budou dělat legraci a třeba i zlou,“ vysvětluje Salzmannová. „On sám je nechtěným klaunem. To je způsobeno jeho starostlivou ,ovčí‘ servilitou za všech okolností a zjevným nedostatkem smyslu pro humor v kombinaci s namyšleností. Kdo posměch nevydrží, ať jde k poště,“ radí herečka Jiřímu Ovčáčkovi.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články