Exkluzivně: Získali jsme Babišův novoroční projev ještě před korekturou od Prchala

Premiér Andrej Babiš (ANO) (FB AB)

Premiér Andrej Babiš (ANO) | FOTO: FB AB

Deník FORUM 24 se dostal k rukopisu projevu, který si Andrej Babiš chystá na 1. 1. 2020. Je psaný rukou a na hlavičkovém papíru skupiny Agrofert. V pravém horním rohu je zakroužkovaná poznámka „Poslat Prchalovi!“. V textu je mnohokrát škrtáno a je psán evidentně nervózní rukou. I přes částečně obtížně čitelný text se nám podařilo projev rekonstruovat do zřejmě původního znění:

Čau lidi,

jsme úspěšná země. Nic na tom nezmění ani megakámpáň vedená proti mně. A já neodstoupím nikdy. Není důvod. A mohou za to tradiční politické strany. Hlavně Piráti a Kalúsek. Děláme pro lidi. Vždyť já vůbec nechápu, proč proti mně ti lidé demonstrují. Jsme úspěšná země. Máme motýle a řepka není Agrofertu.

Žádné dotace jsem neukradl, ty peníze na tom Čapáku jsou, je to účelovka. Jsou tam kozy a koně a lemuři a každý si je může prohlédnout. Takže já nechápu, o co tady jde. Nic jsem nepodepsal. Našel jsem miliardy. Oni mě jen chtějí dostat z politiky, protože iný program než antibabiš oni nemají. Důchodcům jsme přidali. Volby jsme vyhráli, takže já neodstúpím. A celou dobu tady kradli a já nevím, proč se ti lidé na té Letné sešli. Na Čapáku bylo deset kontrol a všechny řekly, že je to v pořádku. A Kalousek a ODS tady rozkradli miliardy a já se s těmi chvilkami scházet nebudu, ať mě porazí ve volbách, veď máme demokracii.

Jsme úspěšná země a stavíme hodně dálnice. Že jsme v roce 2018 postavili jen čtyři kilometry, je nechutná kampaň a za to mohou předchozí vlády a my jsme postavili celou novou déjednotku. Pumpujeme lidem. To každý vidí. A Ťok to dělal dobře a jsme úspěšná země, jen byla moc zima, mám na to grafy a naše vláda je dobrá a já jsme na ministři přísný. A všechno jen antibabiš, nemáme nezaměstnanost.

Evropská unie nám nemůže vzít dotace, máme na ně nárok a udavač, kterýho jsem vyhodil z práce, a nic se vracet nebude. A já tam jezdím do Brusele. Já umím se domluvit, ne jak pan Sóbotka. Protože žádný střet zájmů není a máme lex Babiš, který já dodržuju, a Agrofert je cizí firma. Moje bývalá firma a já kdybych tam chtěl jít, tak mě vyhodí. A my pumpujeme peníze.

Oslavili sme výročí od revoluce a já jsem moc rád, že máme demokracii konečně. Obdivuju Václava Havla a on byl statečný a já jsem nebyl ve straně nikdy. Tedy ve straně jsem byl, ale protože to chtěla maminka a já jsem jako malej sbíral míčky na tenisu a tím jsem vydělal první milion a v StB jsem nikdy nebyl, nic jsem nepodepsal a nejsou důkazy a nikoho jsem neudával a bohužel jsem nebyl tak statečný jako Hável a obdivuju ho a moc jsem si přál, aby revoluce byla. Beru na to homeopatika na křivdu. Všichni lžou, my jsme přidali důchodcům. Mám v rodině dvě emigračky, my makáme a stavíme ty dálnice.

Takže já skutečně nechápu, o co těm lidem na tých námestích ide. Je to v grafech a důchodci jezdí zadarmo. Protože my děláme pro lidi. Jsme první vláda a je to úspešná vláda. Jsou zfanatizovaní. Všichni to tady rozkradli. Našli jsme miliardy a z EET mají všichni radost a pomáhá jim. Každý to vidí. Dálnice stavíme. A já jsem to napsal v knížke. A moje vláda jezdí po republike. My máme plán.

Takže abych to uzavřel, do nového roku přeji naší skvělé zemi, aby byla skvělá a aby se nám dařilo a my to zařídíme, jsme úspěšná vláda a přidáváme důchodcům a tradiční strany lžou a nemakají a my jsme jim nabízeli jít do vlády, ale komunisté už jsou demokratická strana a v koalici nejsú. Lidé mi píší.

Nasledanou.

Samozřejmě, jde o fikci jen pro poslední den roce. Nicméně, text je sestavený na základě dlouhodobého sledování vystupování Andreje Babiše na veřejnosti a v debatách. Bohužel podobným způsobem komunikuje premiér, když je i pod mírným tlakem a není od poradců dostatečně nachystán.

Tak snad bude v roce 2020 konečně lépe. A ne líp, toho už bylo poměrně dost.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]