Exministryně Válková: KSČM je demokratická strana, podpora od ní pro vládu je vítána

Helena Válková (ANO) (Profimedia.cz)

Helena Válková (ANO) | FOTO: Profimedia.cz

Exministryně spravedlnosti a staronová poslankyně za ANO Helena Válková pro ČT24 uvedla, že se neptá, zda je vláda s KSČM nadále tabu. Je to podle ní demokratická strana, a tak je případná podpora od ní pro menšinovou vládu Andreje Babiše vítána.

Otázkou je, zda profesorka Válková, která byla podle médií před revolucí členkou KSČ, a její kolegové z ANO sledují aktivity KSČM. Tato strana na svém facebookovém profilu v posledních letech nostalgicky vzpomínala na Sovětský svaz, podpořila akci volající po třídním boji a také oslavovala úspěchy Fidela Castra na Kubě.

Předseda KSČM Vojtěch Filip navíc v roce 2011 kondoloval severokorejskému diktátorovi k úmrtí jeho otce, který byl rovněž komunistickým diktátorem. Doslova uvedl: „Vážený soudruhu, s hlubokou lítostí jsem přijal smutnou zprávu, že Kim-Čong-il, velký vůdce Vaší země, zesnul. Vážili jsme si jeho obětavé práce pro blaho korejského lidu, pro zajištění bezpečnosti KLDR a pro mírové sjednocení Korejského poloostrova.“ Jenže to není všechno. Z pozice předsedy spřátelené strany se dokonce nechal slyšet, že KSČM věří, že Korejská strana práce dál povede hrdinný boj korejského lidu za obranu socialismu.“ Připomeňme exministryni Válkové, že severokorejská diktatura je tyranská a přivedla tamní hospodářství „na buben“. O tom, jak vyhrožuje našim spojencům použitím jaderných zbraní a vývojem ponorek nesoucích jaderné zbraně, ani nemluvě.

Ani se nechce věřit, že všechno výše uvedené považuje Válková za znaky (či průvodní jevy) čisté demokratičnosti. Spíše to vypadá, jako kdyby společně se svými stranickými kolegy strkala před diktátorskými sklony českých komunistů hlavu do písku. Ostatně, pokud je někdo ochotný tolerovat, jak daňová správa za ministrů financí Andreje Babiše a Ivana Pilného (oba ANO) ilegálně likvidovala firmy prostřednictvím tzv. zajišťovacích příkazů, nemá pochopitelně problém ani s komunistickými manýry.

Takže se v poslanecké sněmovně, jak bylo předvídatelné, zformovala „tichá koalice“ ANO, SPD a KSČM. Ta se společně s Piráty přihlásila ke zvolení Radka Vondráčka z ANO v tajné volbě předsedou sněmovny. Piráti se přidali, protože nechtěli, aby se zasekla práce nově zvolené sněmovny a aby nadále vládla vláda Bohuslava Sobotky. Jinak řečeno, považují Sobotkovu vládu za větší zlo než vládu Andreje Babiše.

Koalice ANO, SPD a KSČM se přitom stihla projevit už opakovaně.

Vítejte v nové době!

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]