Experti zkoumali důvod Putinovy neobvyklé chůze. Objevili spojitost s KGB

Vladimir Putin (Пресс-служба Президента России / Wikimedia Commons /)

Vladimir Putin | FOTO: Пресс-служба Президента России / Wikimedia Commons /

V posledních dnech je Vladimir Putin středem zájmu odborníků z různých odborných kruhů. Včetně psychiatrů, psychologů a dalších specializovaných lékařů. Několik z nich dokonce zkoumalo chůzi ruského prezidenta, další se zaměřili na změnu v Putinově obličeji.

Analýza chůze ruského vůdce podle The Mirror ukazuje, že Putin má při chůzi lehce ztuhlou nohu a viditelně strnulou pravou rukou. Přitom levá ruka se houpe podél prezidentova těla. To by podle expertů mohlo souviset s vojenským výcvikem, který Putin prodělal v době, kdy byl agentem hlavní sovětské tajné služby. 

()

Výzkumníci z Portugalska, Itálie a Nizozemska vysvětlili, jak ke svému závěru dospěli. „Podle příručky byli agenti KGB instruováni, aby drželi zbraň v pravé ruce blízko hrudi a pohybovali se vpřed jednou stranou, obvykle levou. To pravděpodobně umožňovalo agentům při střetu s nepřítelem co nejrychleji tasit zbraň,“ uvádí studie.

Kromě Putinovy chůze se v současnosti řeší i množství steroidů, které by měl prezident nadužívat. Bývalý britský ministr zahraničí lord David Owen má toto podezření kvůli změnám v Putinově tváři. „Podívejte se na jeho obličej, jak se změnil. Spekuluje se o plastické operaci nebo botoxu. Tomu však já nevěřím,“ uvedl bývalý politik. 

„Buď je na anabolických steroidech, jako bývají kulturisté, nebo na kortikoidech. Když berete tyto drogy, takhle to změní váš obličej,” vysvětluje Owen.

Zároveň nabídl vysvětlení, proč se možná v době koronavirové krize ruský prezident stranil veškerých kontaktů se svým okolím. „Užívání těchto látek snižuje imunitu a dělá to člověka zranitelnějšího vůči covidu,“ sdělil bývalý šéf britské diplomacie s tím, že anabolické steroidy mohou zvýšit agresivitu člověka.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]