Expertka na propagandu Alvarová chystá sérii přednášek po celém Česku

FB Alexandry Alvarové

Alexandra Alvarová | FOTO: FB Alexandry Alvarové

Alexandra Alvarová je autorkou známé knihy Průmysl lži. Zabývá se v ní zejména fungováním ruské propagandy a tím, jak tato propaganda ovlivňuje voličské chování. Alvarová, která žije v Kanadě, nyní přijíždí do České republiky, kde chystá sérii přednášek.

Novinářka a fotografka Alvarová, která se dvacet let zabývá marketingem, vešla ve známost knihou Průmysl lži – Propaganda, konspirace a dezinformační válka, kterou vydala v roce 2017.

„Důvodem je bezmoc, že prohráváme hybridní válku. Jistota, že jsou v ní Rusové dobří. Schopnost podívat se na věc bez despektu k soupeři. Bolest z nemožnosti vysvětlit lidem, které mám ráda, že se jejich hlav a srdcí zmocnil stejný duch panikařící nenávisti, jaký způsobil druhou světovou válku a který žene lidi do válek občanských. Chování jinak milých sousedů na vesnici, kde bydlí moji rodiče a kde příštích padesát let bude jediným cizincem Vietnamec v místní večerce. Chtěla jsem pomoci lidem, kteří mají pocit, že se zblázní z té hromady polopravd, výmyslů a manipulací, jež se odevšad valí jako voda z karlínských kanálů při povodni,“ uvádí v knize Alvarová.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner