Exposlanec Volný zas fantazíruje o vraždění. Pro podezření z poplašné zprávy ho stíhá policie

Exposlanec Lubomír Volný (ČTK/Krumphanzl Michal)

Exposlanec Lubomír Volný | FOTO: ČTK/Krumphanzl Michal

Bývalý zákonodárce Lubomír Volný se do povědomí spíš než svou poslaneckou prací či intelektuálními výkony zapsal potyčkami ve sněmovně, které mu vynesly přezdívku Flákanec. Kromě toho je hlasitým odpůrcem očkování a hlasatelem nejnemožnějších nesmyslů o covidu. Například že nad Brnem kdosi možná sypal koronaviry z letadla. Proslul také šířením nejrůznějších osobních fantazií. Například o tom, že lékaři budou úmyslně zabíjet pacienty. Tím si vysloužil trestní stíhání. Od podobně ujetého počínání ho to ale neodradilo. Tentokrát začal pro změnu blouznit o vraždících českých policistech či vojácích a dětech násilím nakládaných do vagonů. Což on samozřejmě – jak taky jinak – nikdy nedopustí. Je to hrdina.

Ve sněmovně tento pán naštěstí už po volbách neusedl. Jeho hnutí Volný blok získalo pěkných 1,33 procenta, což ani zdaleka nestačilo. Co se stalo s plexisklovou „kukaní“ za 30 000 korun z peněz občanů postavenou kolem poslanecké lavice, kterou sdílel se svým kolegou a myšlenkovým pobratimem Marianem Bojkem, nevíme. Zapotřebí ale už určitě nebude, jelikož nelze předpokládat, že i v nově obsazené sněmovně by se našli nevychovaní primitivové, kteří by si ani po mnoha zdvořilých prosbách nenasadili respirátor. Když už ale veliký bojovník Volný nemůže exhibovat v jednacím sále či demolovat mikrofony, realizuje se o to víc na sociálních sítích.

()

Tentokrát ho k fantasmagorickému blábolení inspirovaly zprávy o protestech, které aktuálně ve Vídni rozpoutali odpůrci proticovidových restrikcí, zejména nově vyhlášeného povinného očkování od února 2022. Rakouská policie – a není divu – byla ve velkých počtech v pohotovosti a demonstrace se pochopitelně neobešly bez zásahů.

„Pokud se Rakušany zradí jejich policie a armáda, do roka jim budou odebírat děti,“ napsal poněkud podivným stylem na twitter bývalý poslanec Lubomír Volný a pokračoval: „Co myslíte, že bude u nás? Budete nám pánové a dámy z Policie ČR a Armády ČR unášet naše děti, vraždit nás, až je budeme bránit? Já Vám syna do vagonu nepřivedu!!!“

Všemožné chyby v textu nejsou pochybením redakce, to jen páně učitelův písemný projev je, jak se ostatně můžete přesvědčit, ponechán v původní podobě. A není to žádná sláva. Co se ale naopak panu exposlanci musí uznat, je nanejvýš barvitá fantazie. Krajinami jeho přebujelé představivosti se prohánějí padoušští vojáci a policisté vraždící naše občany a unášející jejich potomky. Pak tam stojí jakési vagony, kam jsou – soudě z tohoto výkřiku – lidé nuceni nakládat svoje děti. Takový scénář na béčkový thriller odehrávající se v jakési blíže neurčené totalitní zemi by možná někdo i koupil. Hlavní hrdina, odvážný junák, který se vzepře a svého syna (se třemi vykřičníky) do vagonu nepřivede, z toho sice dělá trochu kýč, ale co už. Někdo se těm zloduchům postavit musí, tak proč ne poněkud nadměrečný tělocvikář s lízátkem v puse.

Dárkové předplatné Týdeníku FORUM (FORUM 24)

V kině by se to tedy s velkou dávkou popcornu a coly nejspíš přežít dalo, i když podruhé by na takový film asi už nikdo nešel. O to horší je, že to ten člověk možná i myslí vážně. Že takovým šílenostem věří. Nebo nevěří, ale zato se o tom aspoň vší mocí snaží přesvědčit co nejvíc lidí. O tom, že právě on je ten skutečný neohrožený vlastenec, který se s Armádou a Policií České republiky, až se tedy dají do toho vraždění, o kterém tak rád píše, pustí do boje.

Ať už z jisté nedostatečnosti ducha, nebo z fantaskního bludného přesvědčení, že je nepostižitelný bohatýr, na kterého jsou všichni krátcí, pak Volný do svého aktuálního twitterového blouznění o hrozbě únosů českých dětí a zabijácích z řad vojska a policistů obě tyto instituce snaživě „propsal“. Tak, aby administrátoři profilů armády i policie dostali upozornění a tweet v žádném případě nepřehlédli. A aby si ho policejní vyšetřovatelé případně mohli přidat k jednomu dřívějšímu, za který je Volný už trestně stíhán. Třeba mu ale křivdíme a je to prostě jen hodný člověk, který tak policistům chce jen ulehčit práci.

Není to totiž poprvé, kdy Volný popustil na veřejnosti uzdu svým mírně řečeno ne tak úplně konvenčním fantaziím. A jeho představy, publikované začátkem letošního března na sociálních sítích, se také točily kolem zabíjení. Jen místo vojáků a policistů vystupovali v roli vrahů zdravotníci.

„Podle mých informaci se připravuje plán na diskreditaci ivermektinu pomocí úmrtí (tedy vraždy) několika pacientů, kteří jej budou užívat,“ tvrdil na facebooku i na twitteru. „Jste-li jako lékař, lékařka, zdravotník součástí tohoto plánu, NEDĚLEJTE TO!!! Ať už Vám vyhrožují čímkoliv!!! Nejste sám, nejste sama!!!“ vykřikoval. Ivermektin, léčivo běžně používané jako antiparazitikum, hlavně veterinární, je totiž podle Volného podivných představ přípravek, který dokáže vyléčit covid-19. No, není. Ani podle Evropské lékové agentury (EMA), ani podle tuzemského Státního ústavu pro kontrolu léčiv. A jak každému s intelektem v normě dá rozum, není pravdou ani to, že zdravotníci připravili strašlivé vražedné spiknutí, aby mohli zabité vydávat za oběti nežádoucích účinků ivermektinu.

Sociální sítě už ale jaksi ze své podstaty mají tu vlastnost, že co tam kdo veřejně napíše, může si přečíst kdokoli. A tak se stalo, že si tuhle nehoráznost přečetla i policie. A my jsme pak zase mohli číst: „Kdo se hodnověrným způsobem dozví, že někdo připravuje některý z vyjmenovaných trestných činů, včetně vraždy, a tento čin nepřekazí nebo neoznámí, může se sám dopustit trestného činu. Pokud tyto informace nemá a pouze je šíří, platí totéž. Pisatele předvoláváme k podání vysvětlení.“ A jak řekli, tak i udělali.

Týdeník FORUM (FORUM 24)

V květnu Policie ČR požádala poslaneckou sněmovnu o vydání tehdy ještě poslance Volného k trestnímu stíhání. Sněmovní mandátový a imunitní výbor to v červnu doporučil. Do voleb, které se konaly 8. a 9. října, se o tom už hlasovat nestihlo, ale jelikož, jak už bylo řečeno, Volný mandátu a tím pádem imunity už znovu nenabyl, stíhání pokračuje.

Volný však očividně ví, že nejlépe se bojuje proti zlu, které neexistuje. Asi jako kdyby někdo s velikým humbukem a bušením do hrudi vyhlásil, že nikdy nedopustí, aby ředitelé zoologických zahrad zlovolně vypouštěli lvy, tygry a medvědy na svobodu, kde by začali žrát nás i naše děti. Syna jim nedám! hulákal by takový bojovník. A méně mentálně obdaření by mu tleskali. Nedá! Zachrání nás, až to přijde a šelmy se budou prohánět ulicemi. Tenhle styl boje je zkrátka bezpečný. Hrdina (čti tlučhuba) dobře ví, že nic takového nikdy nenastane, takže se svým věrným nikdy nebude muset zpovídat z toho, že svá silná slova nenaplnil.

Policie ČR se ovšem, jak je její povinností, jeho slovy zabývá. Možná by ale nebylo od věci, aby se začal starat i nějaký specialista příslušného lékařského oboru. Nezdá se totiž tak úplně v normě, aby někomu neustále strašily v hlavě utkvělé představy o zabíjení – jednou z rukou zdravotníků, pak zas vojáků a policistů – a jejich nutkavé ventilování na veřejnosti. Lidově řečeno: Kdo je mu na to zvědav.

Autorka je řadovou členkou TOP 09.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články