Exposlankyně Kořanová se vysmála Lipavskému. Od lidí to pořádně schytala

Bývalá poslankyně Barbora Kořanová (ANO) při bujarém smíchu na schůzi poslanecké sněmovny (ČTK/Šimánek Vít)

Bývalá poslankyně Barbora Kořanová (ANO) při bujarém smíchu na schůzi poslanecké sněmovny | FOTO: ČTK/Šimánek Vít

Bývalá poslankyně za hnutí ANO Barbora Kořanová se na sociální síti pustila do kandidáta na ministra zahraničí Jana Lipavského (Piráti). Při jeho úterním vystoupení v pořadu Interview ČT24 se prý cítila trapně. Za svá slova to však současná asistentka poslance Roberta Králíčka (ANO) pořádně schytala.

„Nemůžu se koukat na žádnou reality show, protože je mi trapně za účinkující. Stejné pocity jsem měla u výstupu kandidáta na ministra zahraničí s Danielem Takáčem, hrozné,“ trefovala se Kořanová do Lipavského na twitteru. Svůj komentář doplnila ještě slovy rovněž bývalé poslankyně za hnutí ANO Marcely Melkové: „Tak toto trdlo, které vypadá, že se každou chvíli před Takáčem rozbrečí, chce jednat s Lavrovem. Kdyby to byl vtip, tak se tomu člověk i zasměje.“

„Že se vy dvě nestydíte někoho hodnotit. Vy, co jste se do poslanecké sněmovny vyškrábaly po zádech STBáka a zloděje a nebylo o vás celé roky slyšet, až tedy na ty ostudné fotky Kořanové a tweety předčítajícího kamaráda Melkové. Sedněte si někam do rohu a mlčte,“ pustil se pod příspěvkem do obou poslankyň Petr T. „Stejné pocity jsem měl, když jsem musel koukat na vaše vystoupení v poslanecké sněmovně nebo číst vaše nesmyslné tweety,“ komentoval slova Kořanové také například David K. 

Jiný z diskutujících pak připomněl chování exposlankyně přímo v jednacím sále při hlasování o nedůvěře kabinetu Andreje Babiše (ANO) v roce 2019. Fotografové tehdy zachytili její záchvat smíchu přímo v poslanecké lavici, kde navíc seděla oděná v zeleném tílku s výstřihem a odhaleným tetováním. Po tomto nevhodném vystoupení dokonce lidé vyzývali Kořanovou, aby se vzdala svého poslaneckého mandátu.

„Prosím vás, nějaké výzvy o tom, abych skládala mandát kvůli tomu, že jsem se ve 4:00 ráno ve sněmovním sále možná příliš bujaře zasmála, opravdu neberu vážně. Myslím si, že v poslanecké sněmovně pracuji dobře, mám jednu nejlepších docházek, připravuji teď několik návrhů zákonů,“ reagovala tehdy Kořanová.

Dárkové předplatné Týdeníku FORUM (FORUM 24)

„Poslankyně, která nezvládá chování ve své funkci ani vhodné oblékání do sněmovny, by asi neměla ani zkoušet pracovat na zákonech. No naštěstí pro ni a na neštěstí pro nás o všem rozhoduje šéf a podšéf ANO,“ vzkázala před dvěma lety tehdejší poslankyni Iva Š.

Kořanová byla zvolená do sněmovny v roce 2017, v letošních volbách už se nedostala na kandidátku ANO ve svém rodném Plzeňském kraji. Hnutí jí následně našlo náhradní místo v Praze, svůj mandát ale neobhájila. I přesto, že Kořanovou voliči z dolní komory vyhnali, vrátila se jako asistentka svého spolustraníka a bývalého souseda ze sněmovní lavice Roberta Králíčka. Podle svých slov mu má dělat poradkyni pro digitalizaci.