Zeman i Klaus jsou v nemocnici, bývalý prezident má problémy s vysokým tlakem

Bývalý prezident Václav Klaus a současný prezident Miloš Zeman  (ČTK)

Bývalý prezident Václav Klaus a současný prezident Miloš Zeman | FOTO: ČTK

Prezident Miloš Zeman i exprezident Václav Klaus jsou hospitalizováni v pražské Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN). Klaus měl mít problémy s vysokým tlakem, informoval deník Právo. Podle něj byl bývalý prezident v pondělí dopoledne propuštěn, v úterý se však do nemocnice vrátil.

U Miloše Zemana by se podle deníku mělo jednat o dlouhodobější hospitalizaci. Prezident dorazil do nemocnice krátce po jedenácté hodině, před prezidentskou kolonou přijela do nemocnice i manželka Ivana.

Osudová přitažlivost. Andrej Babiš s Milošem Zemanem v roce 2002. (ČTK)

„Ano, měl by být dneska hospitalizovaný,“ řekla webu iRozhlas.cz mluvčí vojenské nemocnice Jitka Zinke. Další podrobnosti však neuvedla. „Nevím, na jak dlouho, proč a jak. Zákon mě neopravňuje k tomu, abych tyto informace poskytla,“ dodala. Důvody hospitalizace neupřesnil ani mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček, který na dotazy novinářů zatím nereagoval. 

V minulosti byl prezident hospitalizován několikrát v rámci rekondičních pobytů. Loni v srpnu si zlomil ruku a několik měsíců nosil ortézu. Zeman trpí neuropatií dolních končetin, kvůli které je na invalidním vozíku.

Momentálně je ve stejné nemocnici i jeho předchůdce Václav Klaus. „Mohu potvrdit, že pan prezident měl o víkendu problémy s vysokým tlakem a na doporučení lékařů byl hospitalizován v ÚVN,“ potvrdil v úterý Právu mluvčí bývalého prezidenta Petr Macinka.

Klaus podle deníku strávil v nemocnici dvě noci a v pondělí odpoledne jej lékaři propustili do domácího léčení. Následně se však Klaus do nemocnice v úterý vrátil služebním vozem v doprovodu ochranky a s příruční taškou.

Bývalý prezident musel být hospitalizován už na konci února poté, co se nakazil koronavirem. Klaus přitom patří ke známým odpůrcům roušek, očkování i protikoronavirových opatření.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]