Expřítelkyně Cristiana Ronalda čelí útokům za údajnou podporu války na Ukrajině

Topmodelka Irina Shayk (Enric Fradera / Wikimedia Commons / CC BY 3.0)

Topmodelka Irina Shayk | FOTO: Enric Fradera / Wikimedia Commons / CC BY 3.0

Světoznámá topmodelka Irina Shayk se stala terčem kritiky za svůj příspěvek na instagramu. Bývala přítelkyně fotbalisty Cristiana Ronalda či herce Bradleyho Coopera totiž na sociální síť umístila fotografii s popiskem, který u některých uživatelů evokuje modelčinu podporu ruské invaze na Ukrajinu.

Nevinný snímek tradičního ruského salátu Olivier podle zprávy deníku Daily Mirror popudil uživatele instagramu. Supermodelka Irina Shayk totiž k fotografii přidala popisek „Russianzz on Wednesday“. To by zřejmě nevyvolalo tak ostrou debatu, pokud by šestatřicetiletá žena nepoužila zdvojené „Z“.

(Týdeník FORUM)

To vyvolalo na sociálních sítích pobouření. Lidé navíc připomněli  snímek z roku 2020, na němž supermodelka původem ze Sovětského svazu pózovala s knihou, na níž je vyobrazen Vladimir Putin.

Ukrajinská novinářka Maria Romaněnková kvůli použití neblaze „proslulého“ písmene Z vyzvala sponzory, aby zvážili spolupráci s modelkou. „Irina Shayk, světoznámá modelka z Ruska, která nedávno pracovala pro Beyoncé, Jeana-Paula Gaultiera či Burberry, zveřejnila na instagramu podivný kryptický příběh se slovem ‚Russianzz‘,“ napsala Romaněnková na twitter. „Opravdu doufám, že tyto značky přehodnotí spolupráci s ní, až Rusko bude zabíjet Ukrajince a objeví se u toho znak Z,“ dodala. 

Přidali se i další uživatelé sociálních sítí. „Musíte být v civilizovaném světě zakázáni, když podporujete ruský terorismus proti ukrajinskému lidu! Zůstaňte navždy v Rusku a zapomeňte na USA a Evropu,“ napsal jeden z kritiků.

()

Objevily se i vzkazy společnostem, kterých je Shayk tváří. „Nikdy se nedotknu žádné značky, kterou propagujete, ani nikdo z mých přátel,“ stojí v jednom. „Měli bychom bojkotovat všechny společnosti, které s touhle zrůdou spolupracují,“ píše další člověk.

Topmodelka se k celé situaci nevyjádřila, kontroverzní příspěvek ovšem z jejího instagramu zmizel. Zachovala se tedy stejně jako před časem, kdy vymazala zmiňovanou fotografii s Putinem na přebalu knihy.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články