Ezoteričtí antivaxeři stojí za Putinem. I doktor Hnízdil

Demonstrace proti povinnému očkování na Václavském náměstí v Praze (12. 12. 2021) (ČTK/Šimánek Vít)

Demonstrace proti povinnému očkování na Václavském náměstí v Praze (12. 12. 2021) | FOTO: ČTK/Šimánek Vít

Dne 24. února došlo k okamžité a masové změně tématu celé jedné „zájmové skupiny.“ V průběhu epidemie covidu se jasně vyprofilovala většinou z ezoterických bažin vzešlá skupina odmítačů roušek a očkování. Ostatně antivaxerství, byť jako ojedinělý sociálně patologický jev, existovalo u ezoteriků dávno před covidem. Po Putinově útoku se většina antivax scény, bývalí ezoterici, stali přáteli Ruska a omlouvači Putinovy útočné války.

Vysvětlení je prosté: Profesionální antivaxeři, co měli z boje proti očkování vejvar, dobře vědí, že má-li jim nadále těch třicet procent občanů, co se cítí jako neúspěšní, jsou z toho frustrovaní a hledají viníka svého propadu, platit, musí se aktivisté vymezovat proti právě panujícímu oficiálnímu postoji. Bez ohledu na to, čeho se týká. Takže když náš stát pracně zajišťoval očkování proti covidu, bojovali proti očkování, a když nyní náš stát pomáhá Ruskem zločinně napadené Ukrajině, stojí tito produchovnělí jedinci neochvějně na straně agresora, Putina. Duchovno sem nebo tam, Buča sem nebo tam, teď ovce platí za propagandu ve prospěch Ruska, tak ji dělají!

(Týdeník FORUM)

Jiří Černohorský, momentálně Nezlomný XIII

Extremistovi Černohorskému často mažou FB účet za šíření lží a nenávisti. Jeho momentální nese název „Černohorský Nezdolný XIII.“ A je pravda, že pan Černohorský splňuje všechna kritéria nezlomnosti. Už před rokem například napsal na facebook: „… další video usvědčujíc ty, jenž podporují „očkování“ že jsou to VRAZI !!!NA PLANETĚ ZEMI PROBÍHÁ ŘÍZENÁ GENOCIDA LIDSTVA!!!“ a k tomu přidal video, přednášku amerického lékaře Ryana Colea, který tvrdí, že očkování proti covidu je jedovaté. Stala se důležitým „důkazem“ v handrkovačkách českých antivaxerů. Přednášku natočil na sjezdu amerických lékařů první linie (AFLD) v Texasu. „Tato skupina tvrdí, že je nestrannou neziskovou organizací, ale je známá šířením dezinformací o covidu,“ komentuje tu partu agentura AFP.

Splňuje i další nezbytný znak dezinformátora: Exekuce. Píšou o nich i na Wiki, a manipulatori.cz dodávají, že Jiří Černohorský má stotisícový dluh u zdravotní pojišťovny.

Co píše na svém facebookovém účtu Černohorský dnes? Samozřejmě především sdílí, aby pak mohl tvrdit, že nic takového nenapsal, že to sdílel od Franty, kterej to sdílel od Kolji, a ten od ledního medvěda: „Tři velké americké nadnárodní společnosti koupily 17 milionů hektarů ukrajinské zemědělské půdy. Pro srovnání, celá Itálie má 16,7 milionu hektarů zemědělské půdy. Tři americké společnosti jednoduše nakoupily na Ukrajině více zemědělské půdy, než se našlo v celé Itálii. Už víte, proč tam USA tlačí zbraně a peníze?“

()

Jeho věrnost Rusku je skutečně nezlomná. 26. července věnuje jedno celé své FB vysílání vodce, vysvětluje, jak správně chlastat, a fakt je pod vlivem jak carský důstojník. Ale říct, kam mu mají poslat peníze, nezapomene ani ve skutečně povážlivém stavu.

Dynamický lékař v akci

Dne 22. 7. 2022 vychází v Parlamentních listech rozhovor s doktorem Hnízdilem, po Igoru Chaunovi druhé nejezoteričtější, nejcelostnější a nejempatičtější bytosti ve středních Čechách. Jmenuje se „Lže Fiala, Pekarová, Rakušan… Nemohou jinak. Doktor Hnízdil zcela bez iluzí. I o Ukrajině.“ Věnuje se i politice a je vidět, že jestli něco pan doktor postrádá, tak je to celostní pohled. Cituji pana celodoktora: „Fiala mluví spisovněji než Babiš, Pekarová vypadá líp než Schillerová, Rakušan líp než Hamáček. Jinou změnu k lepšímu jsem nezaznamenal.“ Chudák pan doktor Hnízdil si nevšiml, že když vezmeme paní Pekarovou, pana Fialu a pana Rakušana všechny tři celostně, tak ani vcelku nemají na krku trestní stíhání jako jeden Babiš.

Mnohem horší než tahle hloupá plácanda jsou výroky doktora Hnízdila k Putinově válce. „Ve chvíli, kdy polevil strach z viru, přešla média plynule na téma války. Z veřejného prostoru se úplně vytratilo téma mír. Globálním zlem je teď Rusko, jediným řešením zbraně. Lidé začali přemýšlet a žít válkou. Každý, kdo si dovolí zpochybnit nebezpečí Ruska a jediné možné řešení zbraněmi, je označen na dezinformátora, proruského trolla, vraha ukrajinských dětí. Rusko ale není globálním zlem, stejně jako USA, EU… nejsou globálním dobrem. Nejsem sympatizantem Putina, odmítám jakoukoliv agresi. Rusko je ale jaderná velmoc. Je možné ho zničit jen za cenu zničení celé civilizace.“

Boris Johnson a Volodymyr Zelenskyj v Kyjevě 9. dubna 2022 (President of Ukraine / Wikimedia Commons / CC BY-SA 1.0)

Nejprve úplně věcně: Ano, Putin napadl Ukrajinu v době, kdy jsme se začali oklepávat z pandemie. O to má jeho válka horší dopady na globální ekonomiku. Ano, téma mír z veřejného prostoru Putin úplně vytlačil – svou válkou. Ano, Rusko je dnes globálním zlem, protože strategické jaderné zbraně v rukou imperiálního psychopata Putina jsou planetární hrozbou. Ano, jediným řešením obrany Ukrajiny před Ruskem jsou zbraně. Ano, samozřejmě, po 75 letech v Evropě bez velké války lidé válkou a strachem z ní zcela pochopitelně žijí. Ano, každý, kdo zpochybňuje nebezpečí Ruska, je ruský šváb, a po fotografiích z Buči i mravní invalida. Ano, pokus zničit Rusko by vedl ke globální jaderné zkáze. Ovšem ani NATO, ani EU, ani Zelenskyj nechtějí Rusko zničit. Chtějí jen vypráskat ruskou okupační armádu z Ukrajiny, z jejího území, kam vtrhli Rusové s tanky. Pan doktor Hnízdil by se měl naučit vnímat světovou politiku celostněji.

Nadávkou nic nezkazíš!

Hnízdil pokračuje: „Stejně jako psychopati globálních korporací zneužili k mocenským cílům covid, zneužívají Ukrajinu. Je to boj o moc, území, zdroje energie. V tom si můžou Rusko, USA, EU… podat ruce. Prezident Zelenskyj je nastrčená figura, psychicky labilní tragi-komik, myš, která řvala.“

O zneužití covidu k mocenským cílům skutečně víme. Ne v korporacích, ale v komunistické Číně. V západním světě k ničemu takovému nedošlo. Co myslí doktor Hnízdil „zneužíváním Ukrajiny“, netuším. Ano, ta válka je boj o ukrajinské území a zdroje energie, které chce Rusko Ukrajině ukrást. A prezident Zelenskyj byl skutečně nastrčen do funkce ukrajinskými voliči v demokratických volbách, a nebyl diskrétně dosazen Moskvou jako v ukrajinské realitě před Majdanem. Hnízdil totálně překroutil realitu a ze zločinů spáchaných a páchaných Putinovým Ruskem obviňuje USA. Na psychickou labilitu prezidenta Zelenského nic neukazuje. A to, že Hnízdil nadává Zelenskému jak sprostá domovnice? Říkat prezidentovi země, který zůstává celou dobu války se svým národem doma, pod palbou, přestože na něj Rusko opakovaně vyslalo likvidační komando, „myš, která řvala“? To je stejně slabomyslné, vulgární, nepřijatelné a ubohé, jako bych tento článek nazval „Doktor Hnízdil: Prase zase chrochtá.“

Nenazvu ho tak, nadávky nejsou argument. Zakončím text smutnou dedukcí: Chudák pan doktor Hnízdil možná je ruským švábem kvůli marketingu, a ty jeho primitivní vulgarismy jsou signály zahořklým frustrátům, že i on je jedním z nich. Jeho klientelu tvoří nejrůznější ezotericky a alternativně/celostně zaměření lidé. Ti vyhledávají ezolékaře či léčitele, a jsou to primárně extrapunitivní (hledající vnějšího viníka) lidé zatížení pocitem vlastní neúspěšnosti. Nechytli se v „oficiálním světě“. Ve světě, jeho součástí je západní medicína lege artis. Je součástí světa rozumu, ve kterém neuspěli. Proto nemohou západní medicínu přijmout. A tak hledají léčitele, či „celostní lékaře – antivaxery“, jakým je právě doktor Hnízdil. Tahle skupina populace pana doktora Hnízdila živí.

Podobně jako na očkování, i na ruský útok na Ukrajinu panují v  „oficiálním světě“ zcela jasné a po fotografiích z Buči nevývratné postoje. A tak ti alternativní lidé samozřejmě musí být v opozici k tomu „oficiálnímu názoru“ bez ohledu na počet dětí zavražděných Putinovými vojáky. Proto jsou proruští. A pan doktor Hnízdil možná jen přizpůsobuje své projevy aktuálním názorům a požadavkům své cílové skupiny. Marketing je marketing.

A šup scelovat!

Doktor Hnízdil je lékař, a přestože urgentní či válečná medicína nejsou jeho specializací, určitě by dokázal lépe než třeba já ošetřit ruské vojáky zasažené ukrajinskou palbou. Proto si myslím, že by měl urychleně odjet do Doněcka a nastoupit u tamních proruských separatistických bojovníků jako frontový lékař. Jednak by tím upevnil svou autoritu v očích českých antivaxerů a ruských švábů, za druhé by měl konečně adekvátní uplatnění pro svůj celostní přístup. Scelení kusů ruského důstojníka zasaženého palbou amerických HIMARS je úkol hodný opravdového mistra celostní medicíny.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články