Facebook opět zrušil stránku Islám v ČR nechceme. Kvůli výhrůžkám?

Eric Drooker

„Doufejme, že skončí znásilněná a mrtvá někde v popelnici,“ mohli jste si přečíst mezi komentáři na stránce Islám v ČR nechceme, která měla 73 tisíc fanoušků. Dnes už stránku na Facebooku nenajdete – a souvisí to pravděpodobně právě s tím, co se zde objevovalo v posledních dnech.

Smršť nadávek spustila mladá žena, která na sociální síti sháněla ubytování pro Afghánce se všemi potřebnými povoleními k pobytu. Slušní Češi ji okamžitě zahrnuli výhrůžkami smrtí, ale také znásilněním. Přáli jí prostě jen to nejhorší, jak je jejich dobrým zvykem.

„Co po každém takovém zveřejnění následuje, vidíte na malém vzorku na fotkách. K práci IVČRN a podobných patří i zveřejnit všechny vaše dostupné údaje včetně adresy, telefonu, e-mailu a podobně. Stačí mít IČO, pracovat ve státní firmě,“ uvedl na svém profilu kamarád ženy Karel, který pomáhá uprchlíkům.

O výhrůžkách informoval web Blesk.cz, který upozornil na to, že agresivita lidí, jako jsou ti z IVČRN, roste.

„Množství útoků strmě narostlo v roce 2015 v důsledku takzvané migrační krize. Terčem se stávají lidé velmi respektovaných profesí, jako jsou právníci, sociální pracovnice či vyučující jenom proto, že se rozhodli aktivně ochraňovat lidská práva. Je to významný posun ve společnosti,“ uvedla pro Blesk.cz ředitelka In Iustitia Klára Kalibová.

Naši vlastenci se ale samozřejmě na Facebooku opět šikují, aby jejich stránka fungovala znovu.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner