Facebook poprvé smazal Trumpovi příspěvek. O tom, že děti jsou imunní vůči koronaviru

repro YouTube

Americký prezident Donald Trump | FOTO: repro YouTube

Sociální sítě se ocitly v ostrém střetu s Donaldem Trumpem. Facebook smazal prezidentův příspěvek s odůvodněním, že obsahoval zavádějící informace o koronaviru. Šlo o Trumpovo vystoupení v televizi Fox, kde prohlásil, že děti jsou vůči koronaviru téměř imunní. Kvůli stejnému výroku dočasně zablokoval jeho kampani účet i Twitter.

Sociální sítě jsou pro prezidenta Trumpa zásadní médium pro komunikaci s voliči. Tři měsíce do voleb jsou pro něj nepostradatelné. Facebook mu ale teď poprvé smazal příspěvek – podle společnosti porušil pravidla proti sdílení dezinformací o koronaviru.

„Faktem je, že jsou proti tomuto problému prakticky imunní.“ Tak zněl výrok, který řekl americký prezident v pořadu Fox & Friends.

Věta pronesená v telefonátu pro oblíbený prezidentův pořad vadila i Twitteru. Trumpův tým příspěvek stáhl. Hlava státu ale dál tvrdí, že riziko pro děti je minimální, a proto by se měly vrátit do školy.

Jak uvádí New York Times, nová studie provedená pod hlavičkou expertů na infekční nemoce z dětské nemocnice v Chicagu ukázala, že děti v sobě mohou mít mnohem větší objem koronaviru než dospělí lidé. „Děti mohou být přenašeči. Mohou nakazit jiné a mohou tím také samy onemocnět,“ kontruje prezidentovi lékař Anish Mahajan. Nákazy se bojí i mnozí učitelé a požadují, aby výuka v novém školním roce dál probíhala přes internet.

(ct24.ceskatelevize.cz)

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner