Facebook zrušil profil Lubomíra Volného kvůli porušování pravidel, poslanec se chce bránit

Exposlanec Lubomír Volný (ČTK/Krumphanzl Michal)

Exposlanec Lubomír Volný | FOTO: ČTK/Krumphanzl Michal

Sociální síť Facebook zrušila stránku nezařazeného poslance Lubomíra Volného, kterou používal ke komunikaci se svými podporovateli. Důvodem ke smazání bylo dlouhodobé porušování pravidel. Informaci přinesl server Seznam Zprávy. Sám Lubomír Volný to prý očekával, ale přesto hodlá podat stížnost.

Přístup k profilu poslance sociální síť Facebook zablokovala ve čtvrtek. Podle Volného síť již delší dobu omezovala viditelnost samotného profilu, a bránila tak přílivu nových podporovatelů a fanoušků. „My jsme věděli, že se to dříve nebo později stane. Proto jsme si vytvořili síť lidí, kteří re-streamují naše videa, aby se dostala mezi co nejvíc lidí,“ řekl Seznam Zprávám nezařazený poslanec. Volný se tedy již nějakou dobu připravoval na přesun na jinou komunikační platformu.

Sociální síť Facebook zdůvodnila smazání profilu porušením pravidel. Seznam Zprávám dodala vyjádření Magdalena Szulc z tiskového oddělení Facebooku. „Chceme dávat lidem hlas, ale zároveň chceme, aby se všichni uživatelé cítili bezpečně. Stránku Lubomíra Volného jsme smazali pro opakované publikování materiálu, který porušuje naše standardy, především pravidla týkající se šíření nenávisti, šikany, obtěžování a nahoty,“ uvedla.

Lubomír Volný si chce na postup Facebooku stěžovat. „Dělají si, co se jim zachce. Dokud nebudou mít ze zákona zastoupení v České republice, nedá se s tím moc dělat. Stížnost ale samozřejmě pošlu,“ uvedl poslanec. S komunitou svých fanoušků bude nyní komunikovat prostřednictvím stránky Volný blok a na sociální síti Telegram, na které podle něj nepanuje cenzura.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]