Právní stát je narušený. Zeman z Babiše udělal netrestatelného nadčlověka

Prezident ČR Miloš Zeman  (repro youtube.com)

Prezident ČR Miloš Zeman | FOTO: repro youtube.com

V České republice neplatí spravedlnost. Před zákonem si nejsou všichni rovni. Země má jednoho absolutně netrestatelného člověka, který si může dělat, co chce. Ten člověk se jmenuje Andrej Babiš. Netrestatelného z něj udělal Miloš Zeman. Veřejně konstatoval, že pokud bude Babiš znovu stíhán, toto stíhání z titulu své funkce zastaví.

Jde o výprask všem, kteří věřili v právní stát. Babiš se Zemanem překračují nepřekročitelné. Česká republika se pod jejich vedením dostala kamsi, kde vládnou neobolševické mafie. Zeman svým příslibem pohřbil veškerou práci, kterou na případu Čapí hnízdo odpracovali detektivové. Podle těch šlo o podvod. Podle evropských vyšetřovatelů šlo o podvod. Státní zástupce podlehl enormnímu tlaku miliardáře. I kdyby jeho stanovisko nejvyšší státní zástupce zrušil, české soudy nedostanou šanci, aby v kauze vynesly konečný verdikt. Miloš Zeman jim to nedovolí. Rozhodne za soud.

Zeman lže

Miloš Zeman na sebe bere veškeré případné porušení zákona a zločiny, které Babiš v kauze mohl napáchat. Prezident hodlá zneužít abolici, která nemá sloužit k osvobozování pravděpodobných zlodějů dotací. Abolice je určena k osvobození stíhaných, kteří jsou například těsně před smrtí.

Ostatně Miloš Zeman nyní opět znovu a znovu lže. Před volbami v roce 2018 na otázku, zda by Babišovi udělil abolici, odpověděl, že rozhodně ne, že se Babiš musí očistit před nezávislým soudem. Nyní tedy pomstychtivý stařec z Pražského hradu vymyslel, že sám je dostatečným soudcem, a rozhodne.

Babiš obchoduje

Andrej Babiš ze sebe s oblibou dělá úspěšného obchodníka. Minimálně v tomto případě je evidentní, že svoji beztrestnost zobchodoval. Zemana poslouchá na slovo dlouhodobě. Plní jeho podivná a dětinská přání bez odporu. Nechává zapšklého vysloužilého politika, aby mu dělal kádrováka vlády, mění stanoviska tak, jak si Zeman přeje. Svoji beztrestnost si Babiš odpracovává. Manipulovatelného šaška a loutku ze sebe nedělá jen tak.

Kde jsme

Jsme na tom hůře, než to vypadá. Jsme na tom mnohem hůře, než to vypadalo po volbách. Babiš se Zemanem přitvrzují. Totálně likvidují spravedlnost ve státě. První krok k položení demokracie. Situace je opravdu vážná. Tohle je bez debaty podkopnutí právního státu. O vině a nevině může rozhodovat jen a pouze nezávislý soud a ne nekompetentní zchátralý prezident.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]