Už se to zase stalo. Jde o podivné náhody na Facebooku Andreje Babiše, kterým do značné míry vytváří celou svoji bublinu Babiš. Jeho profil je proslavený tím, že na něm úřadují falečné profily, které s velkou pravděpodobností ovládá jeho PR tým. „Literární díla“, která Babiš na Facebooku publikuje, sepisuje Marek Prchal. On a jeho tým zřejmě ovládají i stovky falešných profilů. Přes ty vypisují obdivné komentáře, udělují lajky, napadají odpůrce v diskuzích atd.

Poslední takové podezřelé dění se na Facebooku premiéra odehrálo v neděli večer. Zhruba ve 20 hodin a 30 minut zveřejnil jeho profil týdenní soupis toho, co Babiš dělal. Text, který má více než 20 tisíc znaků. Za sedm minut se pod tímto textem objevilo přes osm set lajků a stovka obdivných komentářů. Za jak dlouho průměrný čtenář přečtě 20 tisíc znaků? Za jak dlouho přečte 20 tisíc znaků fanoušek Andreje Babiše? Realita je taková, že příspěvek se na Facebooku opět zobrazil i s lajky a komentáři, které před zveřejněním „nasázel“ PR tým premiéra.

Babiš je šikovný i tím, že oněch 20 tisíc znaků psal zřejmě tajně na hradní party, kde byl se svojí ženou několik hodin před uveřejněním příspěvku a možná tam oslavoval šest let Zemana na Hradě i v době, kdy příspěvek zveřejňoval. Mimochodem, stále jde o toho Babiše, který neumí pracovat s počítačem, jak nedávno nešikovně prozradila jeho končící mluvčí Lucie Kubovičová.

Facebook se snaží bojovat proti dezinformacím. V některých ohledech má tento boj spíše opačné následky. To, na co by se měl systémově zaměřit, jsou tyto evidentní podvody, díky kterým se politikům (Babiš jistě není sám) daří manipulovat veřejné mínění falešnou masivní podporou.

Revue Forum Banner
Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora