Falešný Faltýnek označil Babiše za debila. „Tohle mě dost pobavilo,“ napsal premiér

Jaroslav Faltýnek a předseda hnutí ANO Andrej Babiš. (ČTK)

Jaroslav Faltýnek a předseda hnutí ANO Andrej Babiš. | FOTO: ČTK

Premiér Andrej Babiš (ANO) má zřejmě velký smysl pro humor, nebo jednoduše vůbec netuší, co jeho vlastní marketingový tým sdílí u něj na sociálních sítích. V sobotu odpoledne se totiž na premiérově oficiálním twitteru objevil příspěvek falešného účtu předsedy poslaneckého klubu hnutí ANO Jaroslava Faltýnka, který Babiše označil za debila.

„Nejhorší je, že toto není satira. Přesně takhle totiž ten debil Andrej Babiš funguje,“ objevilo se na parodickém twitterovém účtu Jaroslava Faltýnka společně s úryvkem videa Babišova imitátora Adama Vrbase. V této podobě příspěvek následně sdílel i účet premiéra Andreje Babiše. „Tohle mě dost pobavilo,“ doplnil k němu Babiš nebo jeho píáristé“.

Video, které Babiš společně s poznámkou falešného Faltýnka na svém twitteru sdílel, je parodie známého youtubera Adama Vrbase na premiérův projev k národu. „Doufám, že všeci máte roušky nasazené, protože mi Blatný říkal, že je nějaký nový počítačový virus, který se šíří přes internet,“ vtipkuje hlasem premiéra Babišův imitátor. „Prymulu jste nechtěli, to byl plukovník, který dával povely, a Blatného jsem tam dal jenom kvůli uším,“ zazní dále ve videu. 

Video youtubera a Babišova imitátora Adama Vrbase:

 

Na označení „debil“ je ale předseda vlády už zřejmě zvyklý. Těmito slovy jej totiž označila loni v říjnu také ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). „To je bordel, co ten Babiš udělal. A teďkon to všichni musíme slíznout,“ řekla v rozhovoru pro Českou televizi ve chvíli, kdy si myslela, že je kamera už vypnutá. „To je debil, pardon, s prominutím,“ doplnila. Nelichotivý výrok Maláčové pak televize odvysílala v pořadu 168 hodin (v čase přibližně 10:35 záznamu).

Spím v Hitlerově pokoji (FB)

Veřejnoprávní televizi za to následně zkritizoval šéf sociálních demokratů a vicepremiér Jan Hamáček. „Kdyby to bylo na záznam, tak neřeknu ani popel a paní ministryně by se měla omluvit. Tohle ale byl podraz ze strany České televize,“ řekl.

„Když máte velkou zodpovědnost, bez nich (bez emocí – pozn. red.) to prostě někdy nejde, nejsem robot. Jsme uprostřed druhé vlny pandemie a pro mě je priorita řešit tyto bezprecedentní problémy než jeden výrok,“ vysvětlovala svá slova sama ministryně Maláčová.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]