Faltýnek se pustil do svých poslanců. Prohráváme důležitá hlasování, vzkázal

Místopředseda poslanců hnutí ANO Jaroslav Faltýnek  (ČTK)

Místopředseda poslanců hnutí ANO Jaroslav Faltýnek | FOTO: ČTK

Šéf poslaneckého klubu hnutí ANO Jaroslav Faltýnek se na čtvrtečním jednání sněmovny pustil do svých partajníků, informoval web Seznam Zprávy. Faltýnka rozčílila nepřítomnost zákonodárců za hnutí Andreje Babiše při projednávání novely, kterou předložil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

„V sále je dnes málo členů našeho klubu. Chybí nás 21. Prohráváme důležitá procedurální hlasování,“ napsal podle webu Faltýnek členům svého poslaneckého klubu v SMS zprávě. „Svojí nepřítomností kazíte úsilí ostatních členů klubu,“ pokračoval šéf poslanců hnutí ANO.

Týdeník FORUM (FORUM 24)

Vládnímu hnutí se tak nepodařilo v poslanecké sněmovně prosadit, aby novela ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) byla projednána přednostně ve stavu legislativní nouze. Chyběly k tomu tři hlasy.

Přihlášení nebyli čtyři poslanci hnutí ANO. Konkrétně Věra Adámková, Pavel Juříček, Patrik Nacher a Marcela Melková, Adam Kalous se zdržel hlasování. Dalších sedmnáct zákonodárců vládního hnutí, včetně premiéra Andreje Babiše a ministrů Kláry Dostálové a Richarda Brabce, bylo z jednání sněmovny omluveno.

„Jsem předseda klubu a mým úkolem je, aby vládní návrhy procházely. Když poslanci nejsou v sále při hlasováních, upozorním je na to zprávou. Není to nic neobvyklého,“ napsal Faltýnek Seznam Zprávám s tím, že mu vadí, že prohrávají hlasování u vládních návrhů zákonů.

„A v tomto konkrétním případě šlo o to, že potřebujeme mít právní úpravu pro možnost úhrady vakcín, které Česká republika získá z darů či jako zápůjčku od jiných zemí,“ dodal šéf poslanců.

Novela zákona má rozšířit okruh vakcín proti onemocnění covid-19, které by se hradily z veřejného zdravotního pojištění. To by se týkalo i těch vakcín, které Česká republika nezískala na základě objednávky od Evropské unie, ale například darovaných nebo zapůjčených z jiných států.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]