Faltýnek soudí, že když chce Babiš prospěch Agrofertu, je vlastně nezištný vlastenec

Eric Drooker

Jaroslav Faltýnek se už naučil dokonale vysvětlit všechno. To je velmi užitečná vlastnost, jen si člověk musí dávat pozor, aby to nepřehnal a nestal se tím pověstným.

Faltýnek nyní tuto svou virtuozitu předvedl ve středečním vyjádření pro Českou televizi. „Pan Babiš je premiérem naší země a jako premiér přece musí mít zájem, aby fungovaly všechny firmy, aby fungovala naše ekonomika… Agrofert není firma v České republice, která zaměstnává 30 tisíc lidí a platí miliardy na daních? Pokud někdo chce stavět střet zájmů pana Babiše na tom, že má zájem jako premiér naší země, aby fungovala ekonomika naší země a všechny firmy, tak to je absurdní a já se tomu směji a bude z toho další velká blamáž,“ soudí Faltýnek.

S tou blamáží by bylo snad lepší se zatím neukvapovat. Pozoruhodná je hlavně ta logika. Agrofert je česká firma a Babiš je český premiér, tak je přece jasné, že jí dopomůže k úspěchu. Byla to ovšem Babišova firma, nyní ve svěřenském fondu. Takže ta nezištná podpora české firmě byla současně podporou vlastní kapsy. Nemáme také žádný důvod předpokládat, že majitel firmy, když má vliv na dotace pro všechny, nezvýhodní sebe na úkor druhých. Takové vlastenectví a altruismus by u oligarchy mohl hledat jen autor hodně naivních utopií. Hnutí ANO je ale bezednou studnicí takových talentů, takže se ještě dozvíme, kam sahají hranice možného.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]