Farmář zabil svou ženu a lhal o nehodě. Usvědčilo ho vyhledávání na internetu

Ilustrační foto (pixabay.com)

Ilustrační foto | FOTO: pixabay.com

K tragické nehodě přivolal sanitku muž, který objevil svou manželku zraněnou. Přes všechnu snahu se však záchranářům nepodařilo ženu zachránit. Jak uvádí deník Daily Mirror, v průběhu vyšetřování se ukázalo, že nešlo o nehodu, ale o plánovanou vraždu. Důkazem se stal iPad pachatele.

Když se Amy a Todd Mullisovi v roce 2004 brali, těšili se na společný život na prasečí farmě v Iowě. Zpočátku vše vypadalo idylicky. Pár vychovával tři děti, Amy s radostí pracovala na farmě svého manžela. Vše se ovšem postupem let začalo měnit k horšímu a žena už dále nechtěla v manželství setrvávat.

Todd začal být velmi žárlivý a majetnický. Kontroloval ji dokonce tak intenzivně, že ho musela informovat, hned jak opustila například supermarket. Amy si připadala jako ve vězení a rozhodla se, že z farmy uteče a posléze požádá o rozvod. V roce 2018 se svěřila svému bratrovi a požádala ho o pomoc při začátku nového života. 

Eric Drooker

V něm měla Amy pomoci i polovina farmy a dva miliony dolarů, na něž měla mít po rozvodu nárok. Strach z manžela byl ovšem silnější, a proto stále zůstávala. Dlouhé dny si však dokázala zpříjemnit poměrem s manažerem farmy Jerrym Frasherem. I když se svým kamarádkám svěřila, že se bojí o život, protože ji manžel zabije, pokud její vztah objeví, pokračovala v něm.

To, čeho se bála, se nakonec opravdu stalo. Mullis pomocí výpisu z telefonního účtu své ženy zjistil, že si mimořádně často psala s Jerrym. Oba konfrontoval, ti však svůj poměr popřeli. „Požádal nás, abychom si přestali posílat SMS, a my jsme to udělali,“ řekl milenec Amy. Todd prý působil spokojeně, že se celá věc tak rychle vyřešila. Život se vrátil do starých kolejí a žena plánovala útěk od svého chotě.

Než ho stihla realizovat, došlo k tragédii. Ve chvíli, kdy Mullis volal na tísňovou linku, tvrdil, že jeho žena utrpěla vážné zranění zad a potřebuje akutní lékařskou pomoc. Přes všechnu snahu ovšem Amy svým zraněním po převozu do nemocnice podlehla.

Začalo vyšetřování, které zprvu ukazovalo na nehodu, o níž mluvil Todd. Policisté ovšem zjistili, že pád na speciální hrábě, používané při sklizni kukuřice, nebyl možný. Místo čtyř vpichů po stejném počtu hrotů, které hrábě mají, jich Amy měla na zádech šest. Bylo tak jasné, že musela být bodnuta minimálně dvakrát.

Při dalším výslechu navíc Mullis přiznal, že měl s manželkou v poslední době menší rozepře, a zmínil i její nevěru. Trval nicméně na tom, že jejich vztah byl i přesto pevný.

Vyšetřovatelé však s vědomím toho, že Amy byla pravděpodobně zavražděna, Toddovi nevěřili. Že dělají dobře, je ujistil farmářův iPad. V jeho historii vyhledávání totiž našli témata jako „zabíjení nevěrných žen“. Pár dní před smrtí Amy navíc někdo hledal, jaké je rozložení vnitřních orgánů v lidském těle.

Mullis byl zatčen a obviněn z vraždy. U soudu proti němu svědčil nejen Jerry Frasher, kamarádky Amy, ale i jeho třináctiletý syn. Ten svou matku v den tragédie objevil a původně na policii vypověděl, že otce neviděl jen pár minut. Pod přísahou ovšem přiznal, že doba, kdy nebyli spolu, byla mnohem delší.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články