Favorit na šéfa KSČM Skála: Lenin byl impozantní katedrálou ducha

Josef Skála (ČTK)

Josef Skála | FOTO: ČTK

Gottwald zatnul tipec kolaborantským elitám. Lenin byl impozantní katedrálou ducha. A virtuosem politické taktiky. Gorbačov provinčním hochštaplerem. Takové a další podobné věty padají z Josefa Skály, horkého kandidáta na předsedu KSČM. Té strany, o kterou chce Andrej Babiš opřít důvěru své vlády.

Josef Skála je známý stalinista. Je jasným představitelem toho nejradikálnějšího křídla strany, kam patří například Marta Semelová zpochybňující vraždu Milady Horákové a další politické vraždy. Josef Skála vstoupil do KSČ ve svých 18 letech, v roce 1970, tedy v době nastupující tvrdé normalizace pod dohledem sovětských tanků na našem území. Před rokem 1989 vystudoval vysokou školu, přednášel filozofii a byl vysokým funkcionářem Svazu komunistické mládeře, mezi lety 1986-1990 (tedy ve svých 38 letech) dokonce předsedou Mezinárodního svazu studentstva. Samozřejmě je ve svazcích StB jako důvěrník.

Po pádu komunismu, který byl podle něj veden ze zahraničí, Skála začal podnikat. Nyní je jedním z hlavních kandidátů na šéfa KSČM, kterým se může stát už v sobotu na sjezdu. Tam komunisty přijede podpořit i Miloš Zeman. Poprvé od roku 1989 na jejich sjezd přijede prezident.

Skála před volbou své spolustraníky oslovuje patřičným způsobem:  Gorbačov, který stál u konce Sovětského svazu, měl podle Skály kukuč derviše a svědomí galerky. „Gorbačov šéfoval rekordnímu bankrotu. Hlaveň mu u spánku nikdo nedržel. Přijít po Černěnkovi státník, a ne užvaněný podpantofel, žijeme v úplně jiném světě. Jak mnohem spravedlivějším, tak nepoměrně bezpečnějším,“ řekl Skála v rozhovoru pro info.cz.

Naopak obdivuje Lenina. „Lenin byl impozantní katedrálou ducha. A virtuosem politické taktiky. Lenin odstartoval katapult Ruska ze „země dřevěného rádla v atomovou velmoc“,“ prohlásil Skála. Někdo mu zřejmě zatajil, že právě Lenin nastolil bolševickou totalitu v Rusku a společně se Stalinem právem patří mezi hlavní komunistické zločince.

Tuto partu si vybrali Miloš Zeman a Andrej Babiš jako své spojence. Zeman je jede přátelsky pozdravit na jejich sjezd, Babiš s nimi má hlasovací koalici. Oba byli členy KSČ.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]