Fenič chce očistit jméno Febiofestu: Nesmí být spojován s SPD, říká

Fero Fenič (Profimedia)

Fero Fenič | FOTO: Profimedia

Známý režisér, producent a zakladatel filmového festivalu Fero Fenič chce požádat právníky, aby přezkoumali prodej Febiofestu Kamilu Spáčilovi. Bývalému majiteli se totiž nelíbí, že současný vlastník spolupracuje na volební kampani SPD, což podle Feniče poškozuje dobré jméno festivalu.

S informací o právních krocích, které chce podniknout bývalý majitel Febiofestu, přišel jako první Deník N. Podle jeho zdrojů je ve smlouvě o prodeji i klauzule o nepoškozování dobrého jména, která by mohla umožnit převod filmové přehlídky zpět pod Feniče. Ten se ji Spáčilovi, kterému důvěřoval, snažil prodat za zhruba 25 milionů korun.

Týdeník FORUM (FORUM 24)

Ve chvíli, kdy Fenič zjistil, že společnost Kamila Spáčila spolupracuje s hnutím Tomia Okamury na předvolební kampani, rozhodl se konat. „Absolutně se distancuji od aktivit ředitele Febiofestu Kamila Spáčila ve vztahu k Okamurově SPD a organizování jakýchsi jarmarků. Dozvěděl jsem se o nich až z médií,“ stojí v prohlášení, které se objevilo na producentově facebookovém profilu. 

„Vnímám to jako jednoznačné poškození dobrého jména Febiofestu a zásadně odmítám spojování filmového festivalu, který si vydobyl respekt a uznání, s podobnými aktivitami,“ říká Fenič s tím, že Febiofest byl vždy svým obsahem a zaměřením nezávislý filmový festival, který ve svém programu politiku netolerance a vypjatého nacionalismu odmítal. 

„Udělám vše pro to, abych dobré jméno Febiofestu očistil. Již jsem požádal o právní pomoc při posouzeni smlouvy o jeho prodeji, která s velkou pravděpodobnosti tímto chováním byla porušena. Udělám pak vše proto, abych pro Febiofest nalezl nové vlastníky,“ sdělil Fero Fenič na sociální síti.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články