Ferguson vysvětlil, proč nechtěl dát Ronaldovi kapitánskou pásku

Sir Alex Ferguson (Andrea Sartorati)

Sir Alex Ferguson | FOTO: Andrea Sartorati

Působení Cristiana Ronalda v Manchesteru United se dá označit za start jeho hvězdné kariéry. Právě pod vedením sira Alexe Fergusona se totiž nadaný Portugalec vypracoval v jednoho z nejlepších fotbalistů světa. Přesto se mu v Anglii nikdy nedostalo pocty, aby si mohl navléci kapitánskou pásku. Deník Daily Mirror nyní přinesl vysvětlení, proč se tak skotský kouč rozhodl.

Současná hvězda Juventusu odehrála v United 292 zápasů, v nichž vstřelila 118 branek a dalších 69 připravila pro své spoluhráče. S týmem z Manchesteru vyhrál Ronaldo tři tituly v Premier League, Ligu mistrů a získal i svůj první Zlatý míč. Jen „céčko“ na své ruce nikdy nenosil.  

V roce 2006 sice Ferguson přemýšlel o tom, že by Ronalda poctil, ale nakonec k tomu nedošlo. Přitom nového kapitána legendární manažer skutečně hledal. Gary Neville, který tehdy pásku nosil, totiž prodělal zranění a část sezony vynechal. Tehdy jedenatřicetiletý pravý bek Rudých ďáblů navíc sám Fergusonovi oznámil, že se necítí hoden být nadále kapitánem. „Cítil jsem, že jsem za poslední čtyři roky nepřispíval tak, jak bych jako kapitán měl,“ svěřil se Neville televizi Sky Sports.

V tu chvíli byl CR7 pásce nejblíže, přesto se sir Alex rozhodl jinak. Reprezentačnímu bekovi tehdy řekl: „Necháš si tu zatracenou pásku, synu.“ Rovnou mu také zdůvodnil, proč to tak bude. „Ty a Giggs si ji budete střídat. Když to dám Ronaldovi, Rooney vyletí. Když to dám Rooneymu, Ronaldo bude kopat. Pokud ji dám Vidicovi, Ferdinand bude nešťastný,“ vysvětlil uznávaný trenér svému svěřenci a dohady kolem kapitánství tak rázně utnul. 

Zvláštní situace s kapitánskou páskou a Ronaldem se udála i v roce 2019. To už Portugalec oblékal dres Juventusu a v posledním kole Serie A mu střídající Leonardo Bonucci „céčko“ chtěl předat. Cristiano ovšem odmítl a svého spoluhráče odkázal na Blaise Matuidiho. Překvapivou situaci vysvětlil Ronaldo jednoduše. Francouzský fotbalista byl v té době v italském týmu služebně déle, a proto si prý pásku zasloužil víc.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]