Feri nebude obviněn z dalších pěti případů obtěžování. Tři stíhání však pokračují

Bývalý poslanec TOP 09 Dominik Feri (Veronika Rejmanová / TOP 09 / se souhlasem)

Bývalý poslanec TOP 09 Dominik Feri | FOTO: Veronika Rejmanová / TOP 09 / se souhlasem

Kauza možného znásilnění či pokusu o něj, kterého se měl dopustit bývalý poslanec za TOP 09 Dominik Feri, má své pokračování. Podle informací serveru Aktuálně.cz totiž policie odložila pět případů, v nichž se měl politik dopustit stejného trestného činu, za který je stále stíhán.

Trestní stíhání bývalého poslance začalo letos 7. března. Už v tu dobu měli mít vyšetřovatelé jasno, že v dalších případech žen, které upozornily na Feriho nevhodné chování, ke stíhání nedojde.  Stížnosti pěti žen zamítla dozorová žalobkyně Petra Gřivnová.

FORUM 24 (Pavel Hofman)

„Rozhodla o zamítnutí stížností jako nedůvodných. Ve věci nebylo možné dovodit naplnění objektivní či subjektivní stránky trestného činu. Státní zástupkyně rozhodnutí policejního orgánu o odložení věci a postup předcházející jejich vydání přezkoumala, a to s výše uvedeným výsledkem,“ potvrdil Aktuálně.cz mluvčí pražských žalobců Aleš Cimbala.

Policisté Feriho začali prověřovat poté, kdy jej několik žen loni na jaře v médiích obvinilo ze sexuálního nátlaku, obtěžování a násilí. Feri, který měl četné příznivce hlavně u mladé generace, po svědectví žen v květnu rezignoval na poslanecký mandát a oznámil, že nebude kandidovat v podzimních volbách do Sněmovny. Skončil také v TOP 09 a stáhl se z veřejného života.

„Kriminalisté v tomto případu zahájili trestní stíhání konkrétní osoby pro trestný čin znásilnění. V případě odsouzení hrozí pachateli až desetiletý pobyt za mřížemi, jelikož je stíhání vedeno i pro trestný čin znásilnění spáchaný na dítěti,“ sdělil k případu mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články