Festival Česká inovace – největší setkání inovátorů v Česku

Wikipedia

Dron | FOTO: Wikipedia

Ve čtvrtek proběhne v Plzni největší setkání inovátorů v České republice. Festival Česká inovace se koná od roku 2011 a jeho hlavní snahou je podpořit inovativní nápady v Česku.

Festival je rozdělen do tří bloků. První je zdarma a nabídne návštěvníkům možnost nahlédnout pod pokličku inovativních firem. Dále si pak lidé mohou prohlédnout armádní techniku, vyzkoušet virtuální realitu nebo zalétat na leteckém simulátoru. K vidění pak budou například také 3D tiskárny, drony nebo družice, která příští rok poletí do vesmíru.

Druhým blokem je VIP zóna. Ta nabídne praktické workshopy, příběhy úspěšných firem a diskuze. Tématy budou například elektromobilita, udržení know-how v Česku a inovační potenciál veřejné správy.

Třetí část festivalu pod názvem Konference pro budoucnost je pak primárně pro manažery a majitele firem. Ti se dozví, jaké jsou v současnosti trendy a seznámí se s inovativními postupy.

Areál Depo2015, kde se festival koná, navštíví zástupci ministerstva obrany, dopravy a průmyslu. Dále pak inovátoři, investoři a akademici. Autor zajímavého business plánu má navíc šanci vyhrát tři měsíce v New Yorku, Singapuru či v Silicon Valley.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner