Festival Mezi ploty vstupuje do svého druhého čtvrtstoletí

Festival Mezi Ploty se koná 26. a 27. května v praku Psychiatrické nemocnice Bohnice.  (Archiv Mezi Ploty)

Festival Mezi Ploty se koná 26. a 27. května v praku Psychiatrické nemocnice Bohnice. | FOTO: Archiv Mezi Ploty

Jedna z největších a nejpopulárnějších českých kulturních akcí – festival Mezi ploty – se letos uskuteční již po dvacáté šesté. Na pódiích v parku Psychiatrické nemocnice Bohnice vystoupí 26. a 27. května hvězdy jako Vojtěch Dyk s B-Side bandem, Tomáš Klus, No Name, Xindl X, Horkýže Slíže, PSH, Mňága a Žďorp, N.O.H.A., Prago Union, Mydy Rabycad, Sto zvířat, Slza, Lenka Dusilová, Vosto5, Buchty a loutky, Studio Ypsilon, Divadlo Bolka Polívky a mnoho dalších. Hudební a divadelní program doprovodí spousta tvůrčích dílen a soutěží, bezpočet workshopů, kurz hypnózy a dokonce chůze po žhavém uhlí.

Mě už to tam u vás nebavilo… Jako bychom byli dva. Ale i naše společnost je rozdělená – bezohledností, lhostejností, arogancí. A já nemám rád ploty mezi lidma. Já mám rád lidi, mezi ploty,“ právě tak v kampani Patříš do Bohnic, která festival Mezi ploty doprovází, vyjádřil svoje pocity zpěvák a herec Vojtěch Dyk.

A podobně mluví i Tomáš Klus, který s tímhle projektem taky bytostně souzní: „Svět venku je plnej arogance, bezohlednosti, lhostejnosti a kdoví čeho ještě.“

Ředitel projektu Mezi ploty Robert Kozler jejich poselství shrnuje slovy: „Naše společnost je dnes tak schizofrenní, že se snad může sjednotit jedině v parku psychiatrické nemocnice, na festivalu Mezi ploty. Proto do Bohnic zveme všechny, kteří pořád vyznávají normální lidské hodnoty, jako je tolerance, přátelství a zájem o druhé lidi.“

Zdá se tedy, že všichni potřebujeme intenzivní dvoudenní arteterapii, kterou festival Mezi ploty o posledním květnovém víkendu zahájí. Na 14 festivalových scénách se představí kolem 120 kapel, interpretů a divadelních souborů, tedy ještě více, než jak organizátoři plánovali.

Z loutkových divadel se tu můžeme těšit například na soubor Buchty a loutky, nebo na Studio Damúza, které představí své pojetí starobylé legendy o Golemovi. A takové divadlo Ponec všem názorně předvede, jak se dá interaktivní představení postavit na obyčejném papíru formátu A4.

Získejte vstupenky na festival MEZI PLOTY prostřednictvím soutěže! Pravidla soutěže jsou jednoduchá.

  1. Lajkni stránku Svobodné fórum a FORUM 24
  2. Přidej pod tento příspěvěk komentář, proč čtete FORUM 24/Revue FORUM
  3. Soutěž končí 20. května
  4. 21. května vyhlásíme 4 nejlepší komentáře a 4 výherci tedy získávají dva lístky na festival MEZI PLOTY

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]