Festival United Islands se obléká do nového kabátu. Vizuál vytvořil kreativec Jsem Václav

Nová vizuální identita festivalu United Islands of Prague (United Islands of Prague / se souhlasem)

Nová vizuální identita festivalu United Islands of Prague | FOTO: United Islands of Prague / se souhlasem

Mezinárodní hudební festival United Islands of Prague přichází s největší vizuální proměnou za dobu svého konání. Do otevřené soutěže se během prosince přihlásilo 38 kreativců, z velké části z řad studentů grafických oborů. Po velké debatě byl vybrán návrh od autora, který vystupuje pod jménem Jsem Václav. Nová vizuální identita je od pondělí k vidění na webu unitedislands.cz i na všech festivalových sociálních sítích.

„Vítězný návrh nás zaujal hlavně svým zpracováním, komplexností a myšlenkou. Vencův návrh plně koresponduje s tím, jak si dnes festival United Islands of Prague představujeme,“ vysvětluje ředitel ostrovního marketingu Martin Štěrba.

United Islands of Prague / se souhlasem
Nová vizuální identita festivalu United Islands of Prague | FOTO: United Islands of Prague / se souhlasem

„Vizuální podoba festivalu je tvořena nejednou myšlenkovou hříčkou. Vytvořena je unikátní sada surrealistických ilustrací propojující sféry umělecké až otázky společensky odpovědné. Nenápadnými náznaky otevírá dialog mezi vážností a zábavou. Provokativní nadpisy střídají ty naivní a společně je idea podtržena jednoznačnou výzvou schovanou za hashtagem #hrajusebe. Hrát sám sebe je výhra absolutní unikátnosti a otevřené mysli k dalším pozitivně odpovědným činům,“ popisuje autor návrhu.

Hra je základním motivem celé nové festivalové komunikace. Skrze hru totiž opouštíme bariéry a zažité stereotypy. Když jsme sami sebou, přichází nadšení, adrenalin, radost i úspěch.

Loňský ročník festivalu United Islands of Europe (United Islands of Europe / se souhlasem)

„Nadšení, radost i hravost jsou tím, co je pro festival United Islands of Prague důležitou součástí. Na podia stavíme ty, kteří na svou největší slávu teprve čekají. Na festivalu coby noví interpreti v minulých letech hráli třeba Zrní, Kapitán Demo, Midi Lidi, Sunflower Caravan, Mydy, Prago Union nebo třeba Redzed, Amelie Siba, Annabelle, 58G či Hellwana,“ doplňuje ředitelka festivalu Kamila Buráňová.

Festival United Islands of Prague oslaví v termínu 5. až 6. května své 20. narozeniny, přiveze na ně 70 umělců z 15 zemí z celého světa. Návštěvníci se mohou těšit na pestrou paletu nových hudebních interpretů jak z domácí, tak zahraniční scény. Chybět nebude ani oblíbený nehudební program Ostrovy Inspirace. Svůj prostor dostanou nejrůznější zajímavé organizace, spolky z Prahy 1, muzea, divadla, kulturní instituce, ale i partneři festivalu. Od roku 2004 festival stál u startu kariéry mnoha dnešních hudebních hvězd.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články