Festival ve Varech bude na podzim. Alespoň poloviční

Ilustrační foto (archiv)

Ilustrační foto | FOTO: archiv

Fanoušci karlovarského festivalu se dočkali: ve dnech 18.–21. listopadu se bude konat akce nazvaná 54 ½ MFF Karlovy Vary. Zástupci festivalu o svém rozhodnutí informovali na facebookovém profilu festivalu v den zahájení přehlídky filmů Tady Vary – ve vybraných kinech se budou promítat snímky, jež měli diváci vidět na regulérním ročníku festivalu, který organizátoři zrušili kvůli pandemii koronaviru.

„Máme radost, že vám právě dnes můžeme oznámit, že se v listopadu i s festivalem vrátíme na čtyři dny do Varů. Ve dnech 18. až 21. listopadu 2020 se totiž uskuteční speciální akce, kterou jsme nazvali 54 ½ MFF Karlovy Vary,“ oznámili organizátoři.

„Přehlídka TADY VARY je naší bezprostřední reakcí na situaci, kdy jsme chtěli zajímavé filmy z festivalového výběru přivést za diváky. Ale stále cítíme, že tou klíčovou hodnotou karlovarského festivalu je atmosféra setkávání a sdíleného filmového zážitku, kdy se dokážeme společně radovat, dojímat, bát se. Věříme, že nyní opět nastává čas, kdy můžeme být spolu,“ říká k tomu prezident MFF KV Jiří Bartoška.

Čtyřdenní nesoutěžní přehlídka představí 30 filmů, každý z nich bude v uveden dvakrát a promítat se bude v hotelu Thermal, Městském divadle Karlovy Vary, kině Čas a sále Grandhotelu Pupp. V plánu jsou také některé z tradičních akcí doprovodného programu.

V rámci přehlídky Tady Vary ve vašem kině bude od 3. do 11. července v šestadevadesáti českých kinech promítnuto 16 filmů, které vybral dramaturgický tým MFF Karlovy Vary. Každý z vybraných filmů má pouze jedno exkluzívní představení, které proběhne ve všech zúčastněných kinech ve stejný okamžik.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]