Fiala: Česko potřebuje úspěch demokratických kandidátů. Nedopusťte, aby extremisté hazardovali s budoucností

Markéta Pekarová Adamová (TOP 09), Petr Fiala (ODS), Marian Jurečka (KDU-ČSL) (Vojtěch Laštůvka / FORUM 24)

Markéta Pekarová Adamová (TOP 09), Petr Fiala (ODS), Marian Jurečka (KDU-ČSL) | FOTO: Vojtěch Laštůvka / FORUM 24

Česká republika potřebuje co největší úspěch demokratických kandidátů. Volte lidi, které znáte, kteří pro obec, město něco udělali a kteří mají vaši důvěru, prohlásil premiér Petr Fiala na tiskové konferenci k zakončení volební kampaně koalice SPOLU. Lídři všech koaličních stran na tiskové konferenci v pražské kanceláři občanské demokracie prosili, aby občané volili kandidáty koalice SPOLU (ODS, KDU-ČSL, TOP 09).

„Česká republika stejně jako celá Evropa prochází velmi složitým obdobím. Musíme se vyrovnávat s rekordní inflací a cenami energií. Naše vláda pracuje na tom, aby dopady na české občany byly co nejmenší,“ řekl na úvod tiskové konference předseda vlády Petr Fiala (ODS). Vláda podle něj vyjednala plyn, zbavuje Českou republiku energetické závislosti na Rusku, zastropovala ceny energií a postarala se o uprchlíky z Ukrajiny.

FORUM 24 (Pavel Hofman)

Premiér Fiala prý očekával, že opozice bude nabízet konstruktivní kritiku. „Vyvolala ale hlasování o nedůvěře a z komunálních a senátních voleb chce udělat referendum o vládě. Pokračuje v rozdělování společnosti. Rozděluje zemi a místo toho, aby se opoziční politici pokoušeli zahladit zákopy, tak je vykopávají. Je to neodpovědné a nebezpečné,“ doplnil.

Zachovejme demokratickou většinu v senátu

Všichni tři lídři koaličních stran – Petr Fiala, Markéta Pekarová Adamová a Marian Jurečka – vyzvali občany, aby v komunálních i senátních volbách podpořili kandidáty koalice SPOLU. „Je důležité, abychom zachovali demokratickou většinu v senátu. Nedopusťte, aby extremisté hazardovali s budoucností České republiky,“ řekl Fiala.

Ostře sledovaný bude souboj o post primátora Prahy. Koalice SPOLU do tohoto souboje vyslala bývalého primátora Bohuslava Svobodu (ODS). „Věříme, že na pražském magistrátu koalice uspěje a budeme tím, kdo bude určovat vedení Prahy. Máme silnou kandidátku. Máme všechny předpoklady k tomu, abychom skutečně uspěli. Klíčoví představitelé Prahy se vyjádřili naprosto jasně, že by si přáli, aby se mohla zreprodukovat koalice, kterou máme na vládní úrovni, a nepřejí si, aby vytvářeli koalici s hnutím ANO,“ uvedl na tiskové konferenci předseda vlády.

Naši kandidáti nabízejí kompetentnost

Podle Pekarové Adamové mají komunální volby jednu obrovskou výhodu. „Kandidáty, kteří se ucházejí o posty, velmi dobře znáte. Víte, jestli se na ně můžete spolehnout a jestli pracovali pro vás. Naši kandidáti jsou z těch, kteří nabízejí kompetentnost,“ řekla předsedkyně sněmovny.

„Jsme vláda, která je velmi sociálně citlivou, a hledáme řešení, jakým způsobem lidem pomáhat. Děkujeme všem, kteří volí dobrou a poctivou politiku,“ doplnil ministr práce a sociálních věcí Jurečka.

Vláda Petra Fialy byla v posledních dnech kritizována za to, že lidé, kteří jsou v izolaci kvůli onemocnění covidem-19, nemůžou volit. V parlamentních volbách ale tuto možnost díky drive-in volebním místnostem měli.  „Je těžší udělat něco takového v komunálních volbách než v parlamentních. Doufám, že co nejvíce občanů bude mít možnost využít svého volebního práva. V tomto případě to takto jednoduché není,“ vysvětlil premiér.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články