Fiala: Nemluvit s předsedou senátu je od Zemana silná káva, ale nepřekvapuje

archiv ODS

Předseda ODS Petr Fiala | FOTO: archiv ODS

Předseda ODS Petr Fiala se jako šéf strany, jejímž členem je předseda senátu Miloš Vystrčil, vyjádřil k oznámení prezidenta Miloše Zemana, že Vystrčila kvůli jeho cestě na Tchaj-wan již nebude zvát na schůzky nejvyšších ústavních činitelů. Fiala pro deník FORUM 24 řekl, že hlava státu tímto krokem škodí politické kultuře v České republice.

„Od Miloše Zemana je takovýto postoj velká chyba – neškodí tím Miloši Vystrčilovi, ale politické kultuře v ČR. Prezidentova reakce mě ale vlastně ani nepřekvapuje. Vzpomeňme na všechny problémy se zvaním/nezvaním ústavních činitelů na oslavy státního svátku,“ uvedl Fiala pro deník FORUM 24.

Předseda ODS Zemanův postoj odsoudil. „Nemluvit ale s předsedou senátu, druhým nejvyšším ústavním činitelem, to už je ‚silná káva‘. Jsem rád, že v zahraničí zaznívá i hlas někoho jiného než Miloše Zemana a Andreje Babiše. Miloš Vystrčil nás na Tchaj-wanu reprezentoval výborně a ve prospěch ČR,“ řekl Fiala.

Zeman dnes v pořadu Partie Terezie Tománkové řekl, že Vystrčila už nebude zvát na Pražský hrad, když se zde hovoří o zahraniční politice. Předseda senátu totiž podle něj porušil dohody. Vystrčil ale v reakci na toto tvrzení zdůraznil, že žádné hlasování o tom, že by neměl letět na Tchaj-wan, nemohlo proběhnout, protože schůzka na Pražském hradě se konala v březnu a on se pro odjezd rozhodl v červnu.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner